Balıkesir Üniversitesi Ebitet  Sunumum ve Detaylar
Anılarım, Genel, İnternet

Balıkesir Üniversitesi Ebitet Sunumum ve Detaylar

Geçtiğimiz hafta Balıkesir Üniversitesi Endüstri Bilimleri ve Teknoloji Topluluğu (Ebitet)’in daveti üzerine konferansa katıldım.

Sunuma giderken de bir taşla iki kuş vurdum diyebilirim Erdek’teki akrabalarımı da ziyaret etmiş oldum. Şimdi gelelim sunuma ve diğer detaylara.

Öncelikle sunum konusu hakim olduğum bir konu olduğu için çok zorlanmadım. Sosyal Medya’da Online İtibar Yönetimi’nde rahattım hazırlarken ama Cv Hazırlama ile alakalı olarak biraz yabancı sayılabilirdim çünkü bu konuda hiç eğitim düşünmemiştim.

Gerekli olan verileri topladım. Görsel vb. hazırlıkları yaptım. Dışarıdan farklı bir göz ile nasıl görüldüğünü öğrenmek için İsmail ve Erkan abi’den öneri aldım. Açıkçası heyecanlıydım. Etkinlik sayfasında kayıt sayısını gördükçe içim içime sığmıyor gibiydi.

Daha önceden Selim abi ile bir keresinde Kadir Has Üniversitesi’ne gitmiştik. Sunumda kısa bir kısmı ben üstlenmiştim. Orada heyecanlanmıştım ama Selim abiyi de çok iyi gözlemlemiştim. Bazı durumlarda insanları gözlemlemeyi çok severim bu arada.

Sunum için son hazırlıkları tamamladım. Erkan abinin deneyimlerini aldım çok iyi oldu ona da teşekkür ederim.

Pazartesi akşamı yola çıktım bile amcamlarda kalıp Balıkesir Üniversitesi’ne gittim sağ olsun Gizem ve Cumhur oldukça ilgiliydi. Elbette ki üniversiteye gidene kadar bir çok problemler oldu. Ama inanınki hepsini az çok biz de yaşadık. Zaten sunumda da bahsettiğim gibi. Stk ve Üniversite topluluklarında hata yapacağız ki tecrübemiz olsun. Önemli olan bir hatayı bir daha tekrarlamamak.

alay onay sosyal medyada online itibar ve sıra disi cv (5)

Bu arada Erdek’ten Mühendislik Mimarlık Fakültesi’ne mesafe oldukça uzunmuş bu kadar uzak olacağını düşünmemiştim doğrusu.  Mühendislik Mimarlık Fakültesi’ne vardığımda hemen sunum yapacağım yeri görmek istedim. Oldukça kalabalıktı en az 300 kişi vardı. İyiki de erken gitmişim ortama. Sunum için hazırlıklar yapıldı internet vb. sorunları halletti arkadaşlar sağ olsun. Bende bu arada benden önceki konuşmacıyı dinledim atmosferi gözlemledim katılımcılara şöyle bir göz gezdirdim.

Sunucu kısaca benden bahsederek kürsüye çağırdı. Ben de kendimi yeniden tanıtarak sunuma başladım. Beklediğimden çok güzel gitti. Sadece sunuma bağlı kalmadım kalsaydım kesin tökezleyeceğimi biliyordum çünkü. Deneyimlerimden bahsettim bolca. Katılımcılara sorular sordum etkileşimi arttırmaya çalıştım.

alay onay sosyal medyada online itibar ve sıra disi cv (9)

Gözlemlerim ve önerilen bütün taktikleri de uyguladım. Tabiki arada ufak tefek hatalarım da oldu onlarda tadı tuzu olsun bir daha yapmayız olur biter 😉 Etkinlik sonunda eski çalıştığım firmanın (LC Waikiki) Stratejik Planlama Müdürü ile de tanıştım. Benden sonra o sunum yapacaktı sanırım. Gerçekten çok değerli insanları davet etmiş Ebitet tebrik ederim. İstanbul dışında olup ta böyle bir etkinlik düzenledikleri için takdir ettim doğrusu. Ekipleri de sağlam çalışıyor. Teknik işlerden fotoğrafa kadar her şey tam teşekküllü 😉

Uzunca bir yazı oldu ama yerel basında da yer alan 3. Geleneksel Gelişim Günleri‘nin videosunu da aşağıda paylaşmamda fayda var.

EBİTET, 3 Geleneksel Gelişim Günleri Etkinliği – Alay Onay from Alay Onay on Vimeo.

Haber için burayı tıklayabilirsiniz.

Ebitet’e ve sunumumu dinleyen arkadaşlara da ayrıca teşekkür ederim.

Sunuma ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Etkinlik Fotoğrafları…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir