Ücretsiz Google Reklamı Nasıl Yapılır?

Önemli Uyarı: Google reklamları ücretsiz değildir. Aşağıdaki blog yazısı ürettiğiniz içeriğin de bir nevi reklam olduğunu belirtmektedir.

Bu başlığı hit çekmek için atmadım. Oldukça da ciddiyim. Açtığımız blogların trafiklerindeki istatistiklere bakacak olursak pastanın büyük bir payının Google’dan geldiğini görebiliriz. Sadece bu istatistiği baz alarak düşünürsek bloglar Google’dan trafik çekmek için birebir reklam ağıdır.

Öznel bir şekilde içerik üretilirse hedeflenen kitle zaten senin yazdığın içeriği aradığı için satın alma oranı oldukça yüksek olacaktır. İşte buna da CRM deniliyor kısmi olarak.

Eskiden bir blog açıp sürekli içerik girerdim haber, sağlık, spor ne gelirse eklerdim. Oldukça da trafik çekerdim. Ama bunun bir yararı yok çünkü asıl önemli olan belli bir hedef kitle belirleyip onlara yönelik içerikler girmek. Sen her kitleye seslenip 5000 tekil ziyaretçi çekeceğine. Tek bir kitleye seslen 1000 tekil ziyaretçi çek inan ki geri dönüşü çok daha iyi olur. Bunu hem Google Adsense hem de Afilliate için söylüyorum.

İlk zamanlar nedense afilliate olayına pek inanmıyordum ama Mutfak Sepeti’nin blogunda yaptığım çalışmada kısa sürede geri dönüşüme şahit oldum. Bazı durumları uygulayınca aklıma daha çok yatıyor.

Konuyu bağlayayım hemen; kitleni belirle, blogunu kur, öznel içerik ekle, seo çalışması yap kısa sürede Google’dan geri dönüşümünü al işte bu kadar basit.

Continue Reading

İnşaat Firmaları İçin Sosyal Medya Danışmanlığı

Artık bütün firmalar dijital ortamlarda var olmak zorunda. Ne kadar hızlı ve kolay erişim varsa satışa dönüştürmek ya da marka bilinirliğini arttırmak o kadar kolay. Kimi inşaat firmaları sosyal medya satış odaklı kimi firmalar ise yalnızca prestij amaçlı kullanmakta. Bu mecrada doğru bir şekilde var olunmak isteniyorsa inşat firmaları için sosyal medya danışmanlığı almak neredeyse zorunludur diyebiliriz.

Continue Reading

Doktorlar İçin Sosyal Medya Danışmanlığı

Yeni medyanın hayatımıza entegre olması ile birlikte sosyal medya her alanda her sektörde kendini göstermeye başladı. Bu süreç doktorlar için de önemli bir hale geldi. Yapılan, planlanan hizmetler sergilenmeli ve hedef kitleye ulaşılmalı. Aradaki mesafeler ortadan kalmalı işte bu gibi durumlarda doktorlar için sosyal medya danışmanlığı olmazsa olmazlardandır.

Continue Reading

Sosyal Medyanın Eticarete Etkisi [Araştırma]

Bu araştırmayı 08 Kasım 2015 – 16 Kasım 2015 arasında gerçekleştirdim. Bu süreç içerisinde internet üzerinden anket ile kişisel Facebook hesapları, Facebook Grupları, Ekşi Sözlük, Twitter ve Whatsapp üzerinden beklediğimden daha fazla kişiye ulaşabildim. Ankete katılım 20-30 yaş arası bireyler üzerinden gerçekleştirildi. Ve malesef geçersiz katılımcılar da oldu ancak çok güzel veriler elde ettik. Şimdi tanımlarla birlikte başlayarak sizleri araştırmama davet ediyorum.  Bakalım sosyal medyanın eticarete etkisi nelermiş…

Continue Reading

Facebook Hesap Varisinizi Seçtiniz mi?

Bugün Facebook üzerinden hesap ayarlarımı kontrol ederken rastladım Hesap Varisi özelliğine. Düzenli olarak kontrol ettiğim için farklı bir sekme ekli olduğu için hemen gözüme battı doğrusu. Bugün sanki Hesap Varisine benzer bir özellikle ilgili bir haber okuduğumu da görmüştüm.

Bu özellik aklıma defalarca geldi. Özellikle de son 3 yılda vefat eden tanıdıklarımdan sonra neden böyle bir özellik yok dedim. Sosyal medyadaki mirasımızı kime bırakacağız? Twitter’ın vefat eden bir arkadaşımın takip ettiği hesaplar üzerinden reklam yapması ise çok zoruma gitmişti.

Hesap vârisi nedir?

Hesap vârisi, hesabınızın anıtlaştırılması durumunda hesabınızı yönetmesi için seçtiğiniz kişidir.

Hesap vârisi ne yapabilir?

  • Profiliniz için başa tutturulan bir gönderi yazmak (ör. sizin adınıza son bir mesaj paylaşmak veya cenaze merasimi ile ilgili bilgi vermek)
  • Yeni arkadaşlık isteklerine yanıt vermek (ör. daha önce Facebook’ta olmayan eski arkadaşlar veya akrabalar)
  • Profil resminizi ve kapak fotoğrafınızı güncellemek

Hesap vârisi ne yapamaz?

  • Hesabınıza giriş yapamaz
  • Geçmiş gönderileri, fotoğrafları ve Zaman Tünelinizde paylaşılan diğer şeyleri kaldırmaz veya değiştiremez.
  • Diğer arkadaşlarınıza gönderdiğiniz mesajları okuyamaz
  • Herhangi bir arkadaşınızı arkadaşlarınızdan çıkartamaz.

facebook hesap mirası

Yukarıdaki madde madde yazan bilgileri Facebook yardım kısmından aldım. Bunlara ek olarak gözüme çarpan şeyleri de belirteyim hemen. Öncelikle dikkatimi çeken özellik şu Facebook hesap varisi sahiplerine kesinlikle mesajları okuma yetkisi vermemektedir.  Facebook hesap varisinize ona yetki verdiğinize dair otomatik mesaj gönderebilirsiniz, mecburi değil bekletebilirsiniz de.

Facebook hesap varisi seçildikten sonra siz öldüğünüzde https://www.facebook.com/help/contact/651319028315841 adresi üzerinden anıtlaştırma talebinde bulunulduğunda o kişinin seçtiği kişi bahsettiğim işlemleri yapabilecek.

Hesap varisinizi seçtikten sonra alt kısmında hesap varisiniz verilerinizi (fotoğraf, video, hakkında açıklaması vs.) indirebilsin seçeneğini dilerseniz işaretleyebilirsiniz. Ama burada da Facebook mesajların indirilemediğini belirtmektedir.

Bir de Facebook hesabınızın kapatılması seçeneği mevcut. Vefat ettikten sonra Facebook hesabınızın olmasını istemiyorsanız hesabın kalıcı olarak silinmesini talep edebilirsin.

Çok tuhaf bir duygu, Facebook nereden nereye geldi. Kişisel bilgilerimizin olması aile ve uzaktan yakından çevremiz bizi Facebook’a ne kadar da bağlamış öyle. Facebook Hesap Varisinizi Seçtiniz mi? Seçmediyseniz https://www.facebook.com/settings?tab=security adresinden ekleyebilirsiniz. Allah mutlu ve huzurlu ömürler versin…

Continue Reading
1 2 3 9