indir.com Yurtdışına Açılıyor
İnternet

indir.com Yurtdışına Açılıyor

indir.com Yurtdışına Açılıyor

Türkiye’de bulunan en popüler teknoloji sitelerinden biri olan indir.com İmza Teknolojileri Kurucu Ortağı Hasan Yaşar’ın yaptığı açıklama ile birlikte yurtdışına açıldığını duyurdu. 2011 yılından beri Windows programları ve daha sonra eklenerek Mac, iOS ve Android içeriklerinin indirildiği site yazılım, uygulama ve oyun indirme alanında en büyük yerli kaynaklardan biri haline geldi. Güncel teknoloji haberlerinin de takip edildiği site artık İngilizce de yayın yapmaya başladı.

İmza İnternet Teknolojileri çatısı altında yayın hayatına devam sitede bugüne kadar 100,000’den fazla Türkçe içerik üretildi. Bunun yaklaşık 81.000’ini program ve uygulamalar hakkındaki içerikler, geri kalanını ise teknoloji haberleri oluşturuyor. Bir süredir İngilizce yayın yapmak için hazırlık yapan indir, şimdiden 1.000’in üzerinde İngilizce içeriği sahip ve kısa bir zaman içinde bu sayıyı 20,000’e çıkarmayı hedefliyor. Sitenin İngilizce versiyonuna en.indir.com adresinden ulaşılabiliyor.

İmza Teknolojileri Kurucu Ortağı Hasan Yaşar

Türk Girişimcilere Destek

Özellikle Türk girişimcilerin yurtdışına yönelik yazılımlarına ve uygulamalarına öncelik verdiklerini dile getiren İmza Teknolojileri Kurucu Ortağı Hasan Yaşar; “İmza Teknolojileri olarak Türk girişimciler tarafından hazırlanan projelerin yabancı pazarda tanıtılmasına katkı sağlamak istiyoruz. Türk yazılım ve oyun projeleri yurtdışında ne kadar başarılı olursa, sektörümüz o kadar genişler.” diye ekledi. İngilizce içerik üretmenin yeni bir tecrübe olacağını, bu alanda elde edilen bilgi ve tecrübeler doğrultusunda başka dillerde de yayıncılık yapmayı hedeflediklerini belirten Yaşar; “Bugüne kadar indir.com’u hazırlarken birçok insanın ve kurumun desteğini kazandık, yurtdışı sektörüne açılma sürecinde de bu desteklerin devamlılığının geleceğine inanıyoruz. Yanımızda olan herkese teşekkür ederiz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Indir.com’u ilk keşfettiğimde Hasan Yaşar’ı tanımıyordum. Daha sonra sosyal medya üzerinden takip ettim ve bir gün üniversitede kendisinden eğitim aldım. Çıkmış oldukları bu yolda başarılar dilerim.

2 thoughts on “indir.com Yurtdışına Açılıyor

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir