Satılık ve Kiralık Ev Arama Motoru Olur mu?
Genel

Satılık ve Kiralık Ev Arama Motoru Olur mu?

Dönemsel olarak belli bir yaştan sonra hele de üniversite ya da çalışma hayatına girdiğimizde kiralık ev arayışları kaçınılmaz olmakta. Benim için öyle oldu hatta bir ara araştırırken ev arkadaşı için bile sitelere denk gelmiştim. Ne kadar güvenilir olur artık bu kısmı tartışılır.

Bu konu gerek emlakçılar için gerek ev sahipleri için internet dünyasında ucu açık bir sektör. Pazar payı çok büyük. Bu payın büyük olması ile beraber rakiplerin de çok büyük olduğunu hatırlatmak isterim. Artık internet dünyasında butikleşme ile diğer web siteleri arasından sıyrılabilinir. Eticaret sitelerinde olduğu gibi zaman zaman karşılaştığımız dikey e-ticaret siteleri aynen bu şekilde.

Şimdi sizlere kiralık ya da satılık evlerle alakalı bir web sitesinden bahsetmek istiyorum. Devir artık sosyalleşme devri bunu hepimiz biliyoruz. Etkileşim, etkileşim ve etkileşim. Bunun olmadığı yerde hiçbir şey olmuyorum. Metrekare.com’da (Bu arada domain oldukça hoş) klasik ilan sitelerine farkını koyarak kullanıcıyı yoruma teşvik eden bir mecra oluşturmuş. Basit arayüzü ile birlikte ilanları istediğimiz şekilde filtreleyip bulabilmekteyiz. Mesela Beylikdüzü satılık daire 3+1 şeklinde. Üzerine tıklayıp inceleyebilirsiniz. Etkileşimli bir kiralık ya da satılık ev arama motoru diyorum ben kısaca.

Sistem güzel oluşturulmuş umarım bol bol reklamı yapılır. Daha fazla kitlenin bu mecrayı tanıması gerektiğiniz düşünüyorum. Mecra güzel ancak insan eksikmiş gibi geldi bana. Bu kısımda halledildi mi sektörün önde gelen web siteleri arasında olabileceğini düşünüyorum.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir