Değişimi İdrak Etmek
Genel

Değişimi İdrak Etmek

Bazı nesneler/durumlar hep sabit olacakmış gibi duruyor. Hep aynı kalacakmış gibi hiç bir zaman değişmeyecekmiş gibi. İşin ilginç yanı bunun böyle olmadığını bildiğim halde değişikliklere alışmak zor geliyor. Bunu şuna benzetiyorum. Bir elma her zaman elma olarak kalacakmış gibi. Hiç elma değişir mi ? En fazla çürür rengi bozulur pörsümeye başlar. Sizin düşündüğünüz gibi değil durum. Yahu Alay sen ne diyorsun dediğinizi hissediyorum sanırım.

Çık dışarıya ve çevrene bak. Her şey değişebilir. Elma birden armut olabilir belki de üzüm eğer bunu anlayabiliyorsan elmadan üzüm, üzümden de kiviye dönen nesneleri kavrayabilirsin. Değişime açıklık mı oluyor bu? Gelişime açıklıktır belki de algılamaya göre bu da değişebilir tabi.

Değişiyor işte her şey arkadaşlar. Ben bu değişimi her yerde yaşıyorum. İşte evde arkadaşlarımda sürekli bir hareketlenme oluyor. Belki yaşımdan dolayıdır bilemiyorum ama taşlar bir türlü yerleşmedi yerine. Bu taşların yerleşmesi esnasında yaşanılanlar da tecrübe oluyor sanırım.

Ben bu değişimi yaşarken çevremdekileri gözlemlemeyi asla unutmuyorum ve değişimlere alışık olmaya çalışıyorum. Elmama bir ısırık attım tecrübemi edinmeye devam ediyorum.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir