Hangi TV Modelini Seçmeliyim?
Genel

Hangi TV Modelini Seçmeliyim?

Kim ne derse desin, yeni evlenecek olan çiftlerin eşya seçiminde en çok zorlandıkları ürün televizyon oluyor. Bunun nedenleri ise şöyle:

  • Model seçeneği çok fazla
  • Beklentiler net değil
  • Fiyat/özellik kıyaslaması uzun zaman alıyor

Bu üç unsur birleşince çiftlerin hangi modeli seçeceklerine karar vermeleri de zorlaşıyor. Önerimiz ise öncelikle full HD televizyonlar arasından seçim yapılması oluyor. Teknoloji baş döndüren bir hızla ilerlerken elbette eski teknolojilerle geliştirilmiş bir ürüne sahip olmak istemezsiniz. Bu nedenle önceliğiniz full HD olmalı! Çözünürlüğünün 1080 piksel olduğu bilgisini de aktaralım.

Ekran Boyutu Önemli!

Eğer bütçenizin elverdiği en geniş ekranlı TV modelini almayı düşünüyorsanız büyük bir hata yapıyorsunuz demektir. Televizyonu konumlandıracağınız odanın metrekaresine uygun ölçülerde bir televizyon almalısınız. Aksi halde kullanım konforunuzdan ödün verirsiniz ve gözleriniz de büyük zarar görür.

Bu Kriterleri Unutmayın!

Elbette garanti süresi de dikkat etmeniz gereken hususlar arasında yer alıyor. Toplam garanti süresi 5 yıla kadar çıkabilen modelleri kolayca bulabilirsiniz. Teknik servis ağı gibi detayları da dikkate almanızda fayda var. Kimileri için detay gibi görünebilir ancak enerji kullanımı büyük önem taşıyor. Evlerde televizyonun izlenme süresini dikkate aldığınızda enerji kullanımının ne kadar önemli olduğunu daha net kavrayabilirsiniz. Ancak bu konuda da beklentinize uygun modeller bulmakta zorlanmayacaksınız. Artık markalar enerji tasarruflu ürünler geliştiriyor.

Hangi Bağlantılar Olmalı?

HDMI her ne kadar en popüleri gibi görünse de VGA, USB bağlantıları da önem taşıyor. Özellikle scart girişinin mutlaka mevcut olmasına dikkat ederseniz ileride televizyonunuzu rahatlıkla kullanmaya devam eder ve uzun süre yeni bir model ihtiyacı duymazsınız. Fiyat kıyaslaması yapmanız için de önerimiz MediaMarkt internet sitesi olacak. Bu sitede onlarda farklı model yer alıyor.

Ayrıca fiyatları oldukça uygu ve cazip ödeme seçenekleri de sunulduğundan büyük bir bütçe ayırmadan da yepyeni bir TV modeline sahip olabiliyorsunuz. MediaMarkt en yeni teknolojilerle geliştirilmiş olan TV modellerini de satışa sunan bir site! Ayrıca çeşitli teknik özelliklerini farklı adreslerde araştırmanıza gerek kalmıyor, her bilgiyi sitede bulabiliyorsunuz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir