iPhone ile Ücretsiz MP3 İndir
Genel, İnternet

iPhone ile Ücretsiz MP3 İndir

Yaklaşık olarak 6 yıllık iPhone kullanıcısıyım. Bir iPhone kullanıcısının en temel beklentisi iPhone ile Ücretsiz MP3 indirmektir tabiki de. Geçende android kullanıcısı bir arkadaşım iPhone geçiş yaptı ve bana ilk yönelttiği soru ben iPhone’a ücretsiz olarak nasıl müzik indirip dinleyeceğim oldu. Ben de ona kendim için ürettiğim çözüm yolunu anlatıp uygulattım.

iphone-muzik-indir (4)Youtube vb. platformlardan video indirip kullanabileceğiniz uygulamalar mevcut. Hatta adamlar indirdiğin videoyu mp3’e çevirme imkanı bile sunmakta. En fazla kullanılan mp3 video indirme gibi konular olduğu için bu konuyu ele aldım ancak bu uygulama ve benzerleri dosya, e kitap vb. içerikleri de indirme imkanı sunmakta.

Daha fazla indirmek istiyorsan premiuma yönlendirmekteler ancak mevcut kapasite her türlü yetiyor. Zaman zaman uygulamalar Appstore’dan kaldırılabiliyor o nedenle tekrar uygulamayı ararken “video d/l” yazıp aratıp alternatif uygulamalar bulabilirsiniz.


Benim kullandığım uygulamayı indirmek için Turbo Downloader – File Manager and Browser yazısına tıklayabilirsiniz.

Bir de farklı bir uygulamaya daha rastladım. Bu uygulama da youtube üzerinden çalışmakta ancak videoyu indirmeden sadece mp3 olarak dinleyebiliyorsun. Böylecilikle video için kullandığın veriyi değil de sadece mp3 için kullandığın internet verisini harcıyorsun.

Eğer orijinal müzik dinlemek istiyorsanız tabiki de iTunes Store’dan satın alabilirsiniz. Şöyle bir gözden geçirdiğimde ücretlerin 1,29 TL dolaylarında olduğunu gözlemlemekteyim.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir