Lisansın Ardından
Genel

Lisansın Ardından

4 yıl önce başladığım Görsel İletişim Tasarımı bölümünü bitirdim ve Yeni Medya alanında yüksek lisans yapmaya başladım. Zaman çok çabuk geçti koca 4 yılın nasıl geçtiğini, dersleri nasıl verdiğimi bile hatırlamıyorum. Projeler, ezberler sonra yine projeler… Dergiler, afişler, videolar vs. vs.

Öğrendik mi öğrendik. Tabi bu öğrenmenin boyutu şahsımıza bağlı her dersteki öğrenme aynı olmayabiliyor. İşten kalan yoğunluk zaman zaman oluşan gerginlik koşturmaca güzeldi tatlı bir koşturmaydı.

Lisansa geç başladım ancak belli bir yaştan sonra gelen olgunlukla seve seve öğrenmeyi açık açık yaşadım. Okumak öğrenmek hem de seve seve harika gerçekten. Şimdi lisans bitti ve yüksek lisansla aşina olmaya başladık. Öğrenme, araştırma, makale yazma ve nasipse tez yazma.

Yoğunluk tekrar başladı. Gündüz iş, akşam da okul. Şu geçirdiğim günlerde yanımda kalan en karlı şey sanırım eğitim ve okulum. Yeni şeyler öğrenmek ve bundan keyif almak harika bir şey. Hocamız Yüksek lisans yaparken bilgi sahibi olmadığını doktora yaparken de hiçbir şey bilmediğini söylemişti. Gerçekten de öğrenmenin sonu yok. Sanırım biz de öyle olacağız. Bunlardan bahsedince aklıma “Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe ererdi.” Sözü geldi. Öğrenmenin keyfine varmanız dileğiyle…

Dipnot: Bundan sonra kısa kısa basit çerezlik yazılar yazmayı planlıyorum. Takipte kalın.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir