Nereden Nereye Star Tv
Genel

Nereden Nereye Star Tv

Hemen hemen tv kanallarından bahsedince akla gelen ilk 5 kanaldan bir tanesidir Star Tv. Türkiye’nin ilk özel kanalı unvanını taşır. “Star olunmaz ki star doğulur” sloganını kullanır. En başta Uzan’ların elinde olan kanal daha sonra Tmsf’nin eline ve ardında da Doğan Holding’e geçti. Sürekli el değiştiren kanal son olarak Doğuş Grubu’nun oldu. Bu arada kanalın ilk olarak adı Star1 daha sonra İnterstar ve ardından Star tv olarak değişmiştir.

Star Tv ile yeri geldi Parliament Cinema Club’ın sponsorluğunda film izledik. Yeri geldi Galatasaray’ın Uefa maçları ile heyecanlandık. Ardından Cem Uzan’ın siyasete atılmaya başlamasıyla en çok izlenen programların arasında şaşkınlıkla Uzan’ın konuşmalarını dinledik.

Teleon ve Kral Tv’de Star Tv bünyesinde yayına başlamıştır. Farklı kanalların açılmasına da öncülük etmiştir.  1992 – 2002 yılları arasında lacivert olan Star Tv logosu Doğan grubunun eline geçtikten sonra 2009-2011 yılları arasında kırmızı olarak düzenlenmiştir. Son olarak Doğuş grubuna geçtikten sonra da yeniden bir logoya sahip olmuştur.

Yeni logo oldukça güzel olmuş ama logodan ziyade reklam arasındaki geçişler daha orijinal görünümlü bence. Aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Yeni logoda ntvmsnbc havasını gördüm. “Hey bu site Doğuş grubuna geçti” der gibi cıvıldamış logo. Doğuş grubu başta Ntv ile göstermiş olduğu yayın kalitesi ile Star Tv’yi daha da sağlamlaştırır diye düşünüyorum.

Star Tv bence çok değerli, zihinlerde ayrı bir yeri var ve devasa bir arşivi de mevcuttur. Bundan sonra bakalım nasıl devam edecek. Uzan grubunun içi gidiyordur sanırım …

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir