Okuduklarım

Öfkeden Çözüme – Cem Kozlu

Açıkcası bu kitabı okurken başlangıçta oldukça sıkıldım belki de ağır geldi bana. Daha sonra ülkemizin var olduğu durumu. Diğer ülkelerle yıllara göre kıyaslanmasını. İş dünyasında neler olduğu hakkında bir takım bilgiler. Milyon dolarlı rakamlarla başlayan cümleler ufkumu açtı diyebilirim. Kitapta bir söz kaldı aklımda koskoca kitaptan bir bu mu kaldı aklında diyebilirsiniz belki ama benim hoşuma gitti. Devir öyle bir devir ki önce ateş edip sonra nişan alma devri. Bu kitap sakin kafayla okunmalı ve hatta mümkünse 2 kere okunmalı. Tecrübeli bir insandan bilgi yüklü bir kitap bir bakışta geçilmemeli.

Kitabın arkasında yazan şu yazıyı hemen sizlerle paylaşayım.

“Öfkeliyim; çünkü çocuklarımız bizler yüzünden yaşamlarına çok daha diplerden başlayıp, gerektiğinden çok daha dik bir yokuşu, çok daha kısa bir sürede çıkmak zorunda kalacaklar. Onlara bırakacağımız mirasla övünemiyorum.

İsyan ediyorum; çünkü özellikle son on yılın israf ve ihmalleri bizim kuşağımızın en verimli ve bir yerde de son demlerini götürdü. Artık önümüzde yapılmış hataları telafi edecek onlarca yılımız yok…

Korkuyorum; çünkü önümüzdeki ülkelerle aramızın açılması, arkamızdakilerin ise bize yaklaşmaları Türkiye´nin ulusal varlığını de tehdit edebilecek boyutlara yaklaşmakta.”

– Cem Kozlu-

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir