Patent ve Marka Tescili Neden Önemli
Genel

Patent ve Marka Tescili Neden Önemli

Son yıllarda bildiğiniz gibi kurumsal bütün firmalar artık ister istemez markalaşmaya doğru ilerlemektedir. Hatta bırakın kurumsal firmaları en küçük bakkal bile markalaşma çabası içerisinde.  Bu nedenle markalaşma çok önemli insanlar en basitinden bir ürün alırken bile markasını kontrol ediyor. Markanın verdiği güven ürünü sattırıyor.  Oluşturduğunuz marka kadar o markayı korumakta önemlidir. Marka değeri yükseldikçe bu değerden faydalanmak isteyen insanlar olabilecektir. Bu nedenle markanın gerçek sahibinin markasını tescil ettirmesi gerekmektedir.

Aslında ileri görüşlü olan birçok kurum kurulum esnasında tüm patent işlemlerini gerçekleştirmektedir. Patent işleminin de birçok kategorisi vardır yani tekstil için almış olduğunuz bir patenti gıdada kullanamazsınız.

Geçenlerde okumuştum Ufo kendi ürünlerinin benzerlerinin üretildiği için 100’ün üzerinde dava açmış. Tabiri caizse bunlara çakma ürün de diyebiliriz 🙂

Bu konuda birçok patent firması mevcut mesela Efor Patent bunlardan biri  www.eforpatent.com adresinden ziyaret edip detayları inceleyebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir