Deniz Bank Facebook Şubesi mi?
İnternet, Sosyal Medya

Deniz Bank Facebook Şubesi mi?

Evet evet yanlış değil Deniz Bank Facebook Şubesi. Deniz Bank dünyada bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Artık facebook’a girip Deniz Bank üzerinden işlem yapılabilecek. Cazip olsun diye de (Bankaların klasik yöntemleridir) havale bedava olacak. Aslında bu yazımda facebook üzerinde Deniz Bankası’nın şube açmasını vurgulayıp onun tanıtımını yapmaktan ziyade böyle bir sistemin Sosyal Medya üzerinden ne gibi şeylerin başlangıcı olabileceği üzerine durmak istiyorum.

Deniz Bank özellikle mi böyle bir şey yaptı. Yoksa Facebook mu amansız büyümesine yağ sürecek şube için böyle bir talepte bulundu. Kim bilir? Bence facebook üzerinden böyle bir uygulamanın başlatılması çokta gündeme gelmeyen fticaret gibi terimlerin yavaş yavaş gündemde kalmasına neden olacak gibi görülüyor.

İleride sosyal medya üzerinden alışveriş çok rahat olacak. Çünkü şuandaki potansiyel ve gelişmeler bunu işaretçisi. Şuanda zaten birçok kişi internet üzerinden alışveriş yapabiliyor. Ama alışveriş yapan pasta dilimindeki insanların 2 katı sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanıyor. Teknolojinin ilerlemesi ve sosyal medyanın yaygınlaşması ister istemez sosyal medya ticaretini başlatıyor. Walmart gibi firmaların sosyal medya sayfalarındaki online satış sekmeleri bunları doğruluyor.

Düşünsenize yemek tarifi videosunu paylaşıyorum. Altından otomatik bir yazı çıkıyor. Yemek tarifindeki tencereyi satın almak için tıkla özelliklerini seç adres bilgilerini gir Deniz Bank hesabından öde. Hizmet ayağında. Daha önceden bir şey almaya karar verdiğimde alışveriş sitesine giriyordum alıyordum. İki aşama karar veriyordum bir siteye giriyordum. Şimdi bir şey almaya karar vermiyorum görüyorum siteye girmiyorum çünkü zaten hep Facebook’ta oluyorum. Görüp beğeniyorsam alıyorum. Direk alacağım ya da almayacağım diye düşünüyorum. Ürün size en hızlı ve en güzel bir şekilde servis ediliyor. Gel de alma 🙂

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir