Sınırları Aşma Farkındalığı
Öğrendiklerim

Sınırları Aşma Farkındalığı

Şimdi burada hayatımızın sınırlandırılıp sınırlandırılmadığı ile alakalı kişisel gelişim kokan kelimeler yazmayacağım. Burda sınırlandırılmanın farkındalığını belirteceğim.

Hayatım boyunca hep sınırlandırıldım. Hiç daha ötesini düşünmedim. Bu kadar da açık ve net konuşuyorum. Hani şu birkaç nokta veriliyor da bunları kullanarak üçgen çizin muhabbeti varya. Onda ben o noktaların dışına çıkmadım. Sonucunu öğrendikten sonra çıkmadığımı fark ettim.

LCW’de çalışıyorken bana çok tuhaf gelen bir şey vardı. Firmada birden fazla Genel müdür yardımcısı vardı. Nasıl olur diyordum. Bir müdür olur bir de onun yardımcısı. Çünkü hep böyle gördük hep bu şekilde düşündük. Bir bakıyordum firmada bir pozisyona ihtiyaç duyuluyor birden pozisyon çıkartıyorlar. Bunlar bana çok enteresan geliyordu. Bir sistem vardır standart gider diye düşünüyordum. Hep aynıdır her şey gözüyle bakıyordum.

Geri zekalı hocalarımız bir şey olmaz dedi mi sorgulayamazdık. İlerisi mi şaka mı yapıyorsun. Farklı bakış açılarıyla karşılaşınca ne kadar da sınırlandırılmışsız ya deyip hayret ediyorum. Tabuları kıralım hadi. Ben bu yazımı yazarak bir tane tabuyu kırdığımı düşünüyorum.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir