İnternet

Ekran Fotoğrafı Nasıl Çekilir ?

Bilgisayarınızın ekranında o an hangi görüntü varsa fotoğrafını çekebilirsiniz. Herhangi bir siteyle alakalı durumlarda bak ben böyle yaptım kırmızı bir daire ile de belirttim yapabilirsin diyebilmek için lazım olabilir. Şahsen bana lazım oluyor.

Bu konuyla alakalı çeşitli yöntemler mevcut . İlk olarak programsız bir şekilde ekranın fotoğrafını çekmek için klavyenizden print screen tuşuna basıp daha sonrada photoshop ya da power paint programınıza yapıştırıp dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Yalnız print screen tuşu da sınırlı. Çünkü sadece o an ekranda ne varsa onu çekebiliyor. Diyelim ki bir web sitesindesiniz uzuun bir sayfa hepsini nasıl çekeceğiz ? Mozzilla Firefox’ta bu konu için harika bir eklenti var. Varlığından haberim vardı ama hiç kullanmamıştım. Bugün kullandım harikaymış. Şu sayfaya girip add to firefox deyip kurduktan sonra mozzillayı yeniden başlatıp kullanabilirsiniz. Kullanırken yapmanız gereken şey sadece ekranın sağ üst köşesinde bulunan küçük fotoğraf makinası ikonuna tıklayıp kaydetmek. Kaydederken çıkan deklanşör sesi de oldukça hoş. Örnek olarak şuanda bulunduğunuz kişisel sitemin screenshot‘ını görmek için tıklayabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir