Erdem Yener (Dankek Reklamından Avea Reklamlarına)
Genel

Erdem Yener (Dankek Reklamından Avea Reklamlarına)

Reklam seyretmeyi oldukça severim. Hele de espriliyse ya da akıllı bir şekilde vermek istediği mesajı verebiliyorsa. Hani nasıl desem. Helal olsun ya ben bu reklamı izlerim der gibi. Eskiden de bu şekilde güldüğüm bir reklam vardı. Hatta şimdi bile arkadaşlara anlatır Youtube’dan izlerim. Az önce de izledim yine güldüm. Bahsettiğim reklam Ülker Dankek reklamı.  Aşağıdan izleyebilirsiniz.


Ben güldükçe, arkadaşıma anlattıkça Ülker bir daha bir daha reklam yapıyordur değil mi? Bu reklama değer ama. Aradan epeyce bir zaman geçti. Bir de ne görelim benim sevdiğim karakter Avea’nın reklamlarında Fasulye 🙂 olarak oynamaya başlamış.


Diğer Avea reklamlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Adını öğreneli çok olmadı, geçtiğimiz günlerde bir gazetede röportajını okumuştum. Oyunculuğu hobi olarak yapıyordum meslek oldu diyor. Aslında ben onun daha önceden şarkı söylediğini de bilmiyordum. Şöyle bir Youtube’u karıştırınca çok güzel bir şarkısına rastladım aşağıdan bakabilirsiniz.


Genel olarak bize komik bir insanmış gibi gelmesi her an stand up yapacakmış gibi görülmesinden dolayı böyle bir şarkı söyleyeceğini hiç beklemezdim doğrusu 🙂 oldukça başarılı.

İlk albümü “Kirli”yi 2008 22 Ekim 2008] tarihinde çıkartan şarkıcı, albümden ilk klibi “Belki” isimli parçaya çekmiştir. Bu video klip farklı görselliği ile ön plana çıkmayı başarmış ve şarkı Power Türk‘te en yüksek 27 numaraya kadar yükselmiştir. Billboard Türkçe Rock Top 20 Listesi’nde de en yüksek 8 numaraya kadar yükselmiştir. Mtv Türkiye ve Dream Tv isimli müzik kanallarında ise 5 hafta üstüste 1 numara olmuştur. İkinci video klip ise “Hayvan” isimli parçaya gelmiş ve bu klipte de İkinci Dünya Savaşı görüntüleriyle beraber sanatçının performansını içeren bir video klip çekilmiştir. Bkz wikipedia

Erdem Yener Fox Tv’de yayınlanan Şen Yuva dizisinde de oynadı. Bunu yanı sıra Mustafa Sandal’ın da oynadığı Başrolde Aşk dizisinde başrolde oynuyor. Şuan devam ediyormu bilmiyorum ama  Kanal D’de Kim tutar bizi adlı yarışma programının sunuculuğunu da yapıyor.

Okuduğum röportajda Erdem Yener başından geçen ilginç olaylardan da şu şekilde bahsetti 🙂

Sete gelirken kahve almak için kahveye uğradım. Size çok yükleniyorlar, biz sizden para almayalım, dediler. Arabayı park ederken arkadan ‘Gel gel!’ diye bağıran adam beni görünce ‘Sana çok yükleniyorlar, sen istediğin yere park edebilirsin.’ dedi. Başka geyikler de var. Adam bağırıyor: ‘Abi reklamlarda oynuyorsun, bize bir 50 kontör atsana.’

Erdem Yener’in sosyal medya hesaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

twitter.com/erdemyener

facebook.com/erdemyener

myspace.com/erdemyener

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir