Google’nin Verdiği Mail Hizmeti Parayla Alınmaz
İnternet

Google’nin Verdiği Mail Hizmeti Parayla Alınmaz

Uzun zamandır mail kullanıyorum. Geçtiğimiz son 2 yılda da gmaile geçtim. Aktif bir şekilde kullanıyorum. İnternette kullanmış olduğum hizmetleri detaylı bir şekilde incelerim hatta didik didik ederim. Sanırım başak burcu olduğumdan dolayı detaylara girmeyi severim. Gmail’de bulunan özellikleri zaten az çok kullananlar biliriz. Dilinin Türkçe olması kullanımını da oldukça kolaylaştırıyor.

Bir aralar gmailden mail atarken şöyle bir durumun farkına vardım. Belki sizinde dikkatinizi çekmiştir. Bir mail yazarken “ekte” kelimesini koyup eke bir şey koymayıp mail göndermeye çalıştığımızda gmail uyarıyor. Dosya mı ekleyecektiniz? “İletinize “ekte” yazdınız ancak dosya eklemediniz. Yine de göndermek istiyor musunuz?” şeklinde. Bu gerçekten güzel bir özellik, güzel bir özellik olmasının yanında yazdığımız yazılarında takip edildiği manasına geliyor gerçi 🙂

Bu özelliğin yanında Yönlendirme ve POP/IMAP kısmından farklı bir gmail adresimizi kullandığımız adrese de yönlendirebiliyoruz. Gönderim yaparken de o maille gönderebiliyorsunuz. Farklı yerlerde görevli iseniz kişisel mailiniz ya da bulunduğunuz kurumun mailini kullanırken tek hesap üzerinden farklı mailler  gönderebilmeniz gerçekten oldukça kullanım kolaylığı sağlamakta. Ayarlar kısmında bulunan Labslarda çok güzel kesinlikle işinize yarayacak özellikte eklentiler bulabilirsiniz. Benim en çok sevdiğim 2 tane var birincisi mail translate özelliği her gelen mailde farklı dilleri Türkçeye çevirme seçeneği. Diğer özellik ise gönderirken gönder tuşuna yanlışlıkla ya da maili kontrol etmeden bastığınızda geri al özelliğinin olması.

Google kendi mail hizmetinin yanında istediğimiz domain üzerinden mail hizmetini de kullanıcılarına sunuyor.  Bu çok güzel bir hizmet. Çok güzel olduğu gibi de çok uğraştıran bir özellik. Bundan sonraki yazım da bu özelliğin nasıl yapıldığını uygulamalı olarak anlatacağım. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir