Hesap İşletim Ücreti Nasıl Geri Alınır? Hesap İşletim İade Dilekçesi
Öğrendiklerim

Hesap İşletim Ücreti Nasıl Geri Alınır? Hesap İşletim İade Dilekçesi

Bankacılık işlemlerinde sanırım en sinir olduğum mevzu hesap işletim bedeli ya da eftden kesilen ekstra ücretledir. Bugünlerde de hesap işletim ücreti iade alınabileceğine dair haberler gündeme geldi. Tüketici Başvuru Merkezi (TBM) Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu dilekçenizi yazıp bankaya kendiniz verebilirsiniz diyor. Bu işlemlerde fırsatçılara dikkat edin ‘hesap işletim ücretlerinizi geri alıyoruz‘ şeklindeki yorumlara itimat etmememiz gerektiğini iletiyor. Dilekçe dolandırıcılarına dikkat edin ve aracılardan uzak durun şeklinde ifadelerde bulundu.

Hesap İşletim Ücreti Nasıl Geri Alınır? Hesap İşletim Ücreti İade Dilekçesi

Bankaya dilekçe verip olumlu cevap gelirse bitti. Şayet olumsuz yanıt alınırsa Tüketici Hakem Heyeti’ne on yıl geriye dönük o ücretlerin iadesi için gerek internet gerek kaymakamlık üzerinden başvuruda bulunulabilir.

Tüketici Başvuru Merkezi (TBM) Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu ifade ettiği şekilde örnek dilekçe metni aşağıdaki gibidir.

…. Bankası Genel Müdürlüğü’ne,

Bankanız nezdinde bulunan hesaplarımdan Hesap İşletim Ücreti olarak yapılmış kesintileri gösteren listenin, 5411 sayılı yasanın 76. maddesinin 1. Fıkrası uyarınca tarafıma verilmesini talep ediyorum.

Saygılarımla,

İsim Soyadı

TCKN:

Adres:

Tel:

Aynı şekilde word olarak Hesap İşletim Ücreti İade Dilekçesini buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Hesap İşletim Ücreti Dilekçe Dolandırıcılığına Dikkat

Aydın Ağaoğlu “Daha önce yapılan savcılık soruşturmasında, kredi dosya masrafının iadesine yönelik dolandırıcılık faaliyetinde bulunanlardan sadece birisinin çağrı merkezine günde ortalama iki bin talep geldiği, 1200 net satışın gerçekleştiği ve 89 lira bedelle gönderilen boş dilekçe karşılığında her gün ortalama 106 bin, aylık yaklaşık üç milyon lira hasılat sağlandığı ortaya çıkmıştı. Pirince giderken evdeki bulgurdan da olmamak için tüketicimiz uyanık olmalıdır. Bu fırsatçı ve dolandırıcılara itibar etmemelidirler” dedi.

Kaynak: NTV

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir