İlk İş Günleri Sendromu
Genel

İlk İş Günleri Sendromu

Bir işe ilk başladığında ne yapacağını bilemezsin. Bir yanda istediğin işe sahip olmanın verdiği sevinç varken diğer yanda şimdi ne yapacağım ben şeklinde soru işaretleri türemeye başlar. Tam olarak aşina olamadığın için öylece bakar mısınız. Onun ucundan mı tutsam bunun ucundan mı tutsam diye düşünürsün.

Çalışma arkadaşlarını iyi tanımazsın ve alışmaya çalışırsın. Zamanla işler artacak aktif olunacak biliyorum ama o ilk anda sıkılır da durursun. Örneklerini yaşamıştım daha önceden de. Bir işe yaramama psikolojisi sarar insanı. Beklentiler çok ama ben şuanda ne yapıyorum.

Bildiğim bir çok şey var ama nerden gireyim işe. Net bir liste henüz oluşmadı ne yapsam. Ona mı baksam buna mı baksam şeklinde şaşkın ördek gibi bakınır da durursun. Bu kısım da geçti mi gerisi çorap söküğü gibi gelir. Yoğun olursun çok yoğun hemde. Oraya git buraya git şuna bak buna bak şunu takip et. İşte bu kısımda da iyi bir şeyler çıkartmanın verdiği haz bir başka olur. Ben şimdilik ilk aşamadayım bunu 4. Kez yaşıyorum sanırım : ) He he tecrübeden mi 4 acemilikten mi 4 bilemeyeceğim artık. Hayat bir şekilde yön veriyor tıpkı hepimize yön verdiği gibi.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir