Instagram Hesabı Nasıl Silinir? (Kalıcı Hesap Sil)
Sosyal Medya

Instagram Hesabı Nasıl Silinir? (Kalıcı Hesap Sil)

En popüler sosyal medya uygulamalarından Instagram’ın silinmesi de kullanıcıların sıkça gündemine gelmektedir.  Instagram hesabını silmek isteyen kullanıcıların sayısı günden güne artıyor. Bir zamanlar Facebook’ta olduğu gibi şimdi de Instagram hesap silme linki sık sık aranmaktadır. “Instagram hesap dondurma nasıl yapılır?”, “Instagram hesap dondurma linkine nereden ulaşabilirim? Instagram hesabı nasıl silinir? Gibi sorular hep gündemde olacak gibi görülüyor çünkü Instagram oldukça aktif bir mecra.

Kimi zaman zaman kaybından dolayı kimi zaman gizlilikten dolayı kullanıcılar tedirgin olup Instagram hesaplarından kurtulmak ya da dondurmak istemektedir. Bunun için belki öncesinden akıllıca paylaşım yapılmalı ya da zaman yönetimi iyi kullanılmalı ancak her zaman durum bizim kontrolümüzle de olmamakta diğer kullanıcılar tarafından da rahatsız edilme söz konusu olabilir. Peki, hesabınızı silme kararı aldığınızda veya geçici olarak ayrılmak istediğinizde hangi yolları izleyeceğinizi biliyor musunuz?

Instagram, sosyal mecralarda fotoğraf paylaşmayı sevenlerin en çok kullandığı mobil uygulama konumunda. Instagram hesabınızı kalıcı olarak (tamamen) silme seçeneği uygulama üzerinden maalesef bulunmamakta. Bu noktada Instagram’dan tamamen çıkması için gerekli olan yollar adım adım aşağıdaki gibidir.

Instagram hesabı kalıcı silme:

  • Mobil cihazınızdan ya da bilgisayarınızın web tarayıcısından Instagram’ın hesap silme sayfasına girin.
  • Kullanıcı hesabınıza giriş yapın.
  • Hesabınızı silme nedenini belirtin.
  • Tabiki şifrenizi tekrar girip kararınızı doğrulayın.
  • “Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın. Bu seçenekle tüm paylaşımlarınız, yorumlarınız, beğenileriniz kısacası her şey tamamen siliniyor ve aynı kullanıcı adıyla da başka bir hesap açamıyorsunuz. Ve bu işlemi geri almak mümkün değil. Bu nedenle bu işlemi yaparken birkaç kere daha düşünün lütfen.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir