Instagram Hikaye Görüntülenme Sırası Neye Göre Yapılıyor
Sosyal Medya

Instagram Hikaye Görüntülenme Sırası Neye Göre Yapılıyor

Instagram kullanırken hep hikaye görüntüleyenlerin neye göre sıralandığını düşünmüşsünüzdür. Ben de ister istemez bunu merak ettim hep. Acaba son bakanlar mı yoksa en çok bakanlar mı diye kafada deli sorular. Bu durum düşündüğümüzden daha farklıymış. Instagram hikaye sıralamasının neye göre olduğunu cevabını bu makalede öğrenebilirsiniz.

Instagram Storyde Görüntüleme Kişisel Hesaba Göre

Instagram Home Ürün Lideri Julian Gutman’ın yaptığı açıklamaya göre hikaye kısmında en üstte görüneler sizin yakın takipçiniz ya da hayranınız değil.

Gutman’a göre hikaye listenizin en başında gördüğünüz takipçiler, sizin en çok etkileşim içinde olduğunuz kişiler. Instagram algoritması, en çok etkileşimde bulunduğunuz kişileri tespit edip onları en üst sıralamaya yerleştirir.

Gutman’a göre hikaye sıralamanız kullanıcı hareketlerine göre ve en yakın olduğunuz kişilere göre belirlenmektedir.

Listeyi görmek için yaptığınız her yenilemede, karşınıza başka bir takım kullanıcılar çıkmaktadır. Bunun nedeni de, Instagram’ın size yeni kullanıcılar göstermek istemesiyle alakalı. Buradan şunu anlayabiliyoruz. Instagram etkileşim oranını kendi içinde arttırmak için listede görüntülenme sırası ile dilediği şekilde oynuyor. Ve buna eminim ki bu konuda ciddi analiz ve raporlamalar yaparak bu algoritma oluşturulmuştur.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir