Organize İşler 2 Sazan Sarmalı Sinema İle Aynı Anda Netflix’te!
İnternet

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı Sinema İle Aynı Anda Netflix’te!

Bu akşam eve geldiğimde Twitter’da Netflix Organize İşler paylaşımını görünce eski bölümü yayınlıyorlar heralde diye düşündüm. Sonra paylaşımların sıkılığını farkedince mevzuyu anladım. 1 Şubatta sinemalarda gösterime giren Organize İşler Sazan Sarmalı bugün sinemalarda da olmasına rağmen Netflix kitaplığında yerini almış bile.

Yakın zamanda sinema salonu işletmeleriyle birlikte yaşanan bir kriz vardı biliyorsunuz. Hatta Yılmaz Erdoğan Trt’de katıldığı bir programda yasadaki açığı belirtip uzlaşma taraftarı olduğunu belirtmişti. Ancak programda sinema izleme mecrası için “Biz yeni bir yol da yapabiliriz.” Dedi. Moderatör dijital platform deyince “her tür seçenek var hayatta artık” demişti.

Bence Yılmaz Erdoğan bir taşla iki kuş vurdu. Neden mi? İstedikleri yasa zaten çıktı. Şimdi hem sinema salonlarını kullandılar hem de 15 gün sonra da olsa sinema ile aynı anda dijital mecrayı kullanmış oldular. Üstelik Netflix gibi global bir mecrada.

Unutmadan bence Yılmaz Erdoğan yeni medyanın bu nimetinden faydalanırken sinema salonlarının söz konusu firmasına da güzel bir gözdağı vermiştir. Hepsinin ayrı bir sözleşmesi vardır mutlaka ama yine de kendileri için cazip olduğunu düşünmüyorum. Yaşasın yeni medya!

Sinemaya gidenler şimdi tam sazan sarmalı oldu gibi esprili tweet atarken birçok kişi de bu duruma sevinmiş oldu. Ben sadece filmin korsan olarak yayılmasından çekiniyorum ancak Netflix mutlaka buna bir önlem almıştır diye de düşünüyorum.

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı filmini Netflix’ten izlemek için tıklayın.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir