İsimtescil.net’i Nasıl Bilirsiniz?
Öğrendiklerim

İsimtescil.net’i Nasıl Bilirsiniz?

Son eticaret projesi üzerine çalışırken çalıştığım yerde bulunanlar problem yaşadıklarında bir Türk firması ile görüşsünler istedim.  Bu nedenle de İsim Tescil’i tercih ettim. Ama gel gör ki koskoca İsim Tescil istediğim şekilde çıkmadı. Site istisnasız her gün kapandı. Bunu abartmıyorum her gün belirli periyotlarla kapandı. Tabi bu esnada da herhangi bir şekilde kapanacağına dair de kesinlikle bir bilgi verilmedi.

Destekten ticket açıyorum gelen cevap inceledik sorun yok şeklinde oluyor. Yahu ben yalan mı söylüyorum canım sıkıldı da durup dururken sorun mu var diyorum.

Bir keresinde ticket açtım bana verilen cevap gene sorun yok oldu şeklinde oldu. Sorun olmasa ticket açmazdım gibilerinden cevap verdim sonradan fark ettim ki bana yazılan ticket düzeltildi. Problem yaşadığımda baştan salmak için verilen ticketler delirtti beni. Bir gün bir tanesine “Lütfen cevap odaklı değil de çözüm odaklı cevap verin dedim

Bardağı taşıran son damla şu oldu. Eticaret sistemi arıyordum proticaret diye de bir sistem varmış isimtescilden host alanlara ücretsiz gibi bir kampanyaydı.  Dil seçeneğini görünce de sevindim hemen bu paketi edinmek istedim. Lütfen host paketinizi Linux’ten Windows’a geçirin dediler sistem asp olduğundan dolayı. Hemen Linux’e geçtim bende. Buraya kadar sıkıntı yok bu arada proticaret çok kullanışsız bir sistem ve klasik mantık her şey için ekstra ve dolgun para talep ediyorlar.

Hal böyle olunca asp olan paketimi Linux yapmak istedim o da ne? Geçiş yapmak için 10 dolar vermelisiniz diyor. Başta böyle bir uyarı çıkmadı üstelik yedek almakta istemiyorum. Kullanıcıyı kandırmaya yönelik bir sistem kurulmuş içeride. Aradım tepkimi koydum değişiklik yapmadılar.

İade etmek istiyorum dedim iade yok dediler. Bu nasıl bir mantık? İsimtescil’de iade diye bir şey yok. Domain iadesi dese anlayacağım. Buna nasıl cüret edebiliyor anlamıyorum web sitelerinde Tahsil edilen bir ücret hiçbir şekilde geri iade edilmez. Sadece karşılığında herhangi bir (domain, hosting, tasarım v.b.) hizmet verilir.  şeklinde açıklama yapmışl!

Artık İsim Tescil benim için tamamen bitmiştir. Elimde olan domainleri de tek tek taşıyorum.

Eticaret projemin hostingini de taşıdım. Taşıdıktan sonra sitedeki upload ederken karşılaştığım sorunlar düzeldi. Bu da demek oluyor ki İsim Tescil bilmediğimiz bir takım üzellikleri kısıtlıyor sınırlandırıyor. Hostingle alakalı derin bilgi sahibi olmadığımız için sorun bizde sanıyoruz. Şimdi Hostgator’dayım.  Bugüne kadar da hiç kapanmadı.

İsimtescil’le yaşadıklarımı sizlerle paylaştım tercih edip etmemek sizlerin takdirinde. Herkse kolay gelsin.

4 thoughts on “İsimtescil.net’i Nasıl Bilirsiniz?

  1. Hocam bir şeyi kısıtladıkları yok. isimtescil.net’te hiç birisi işi bilmiyor. Daha yeni yetme adamları koyuyorlar, muhtemelen maaşta vermiyorlardır (Zira aksi taktirde insan biraz utanır arada bir destek olur) ki ilgilenen eden yok.
    Hibrit diye bir halta geçiyorlar. Teknolojinin nasıl çalıştığını sorana kekeleyerek cevap veriyorlar. Bir müşteriyi yakaladıklarında nasıl daha çok yolarız’ın hesabına kasıyorlar bütün eforlarını. Ben de 80’e yakın domainim vardı hepsini taşıdım 3-5 tanesi kaldı onu da en kısa sürede taşıyacağım. Lanet olsun böyle firmaya hakikaten…

  2. Domain ve hosting konusunda kesinlikle fiberserver.net.tr firmasıyla çalışmanızı öneririm
    hiçbir şekilde zorluk ve sıkıntı çıkarmayan bir firmadır fiberserver. Denemenizi tavsiye ederim pişman olunmayacak tek firmadır fiberserver

  3. İsimtescil hesabımdan fazla para çekti ve geri iade yapmamak için bir sürü prosedür çıkartıyor. Bence tüm üyeler hesaplarını kontrol etsin .Siz farketmezseniz onlardan çıt çıkmıyor. Giden sizin paranız oluyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir