İstanbul’un Kalbi Piyalepaşa’da Atacak
Genel

İstanbul’un Kalbi Piyalepaşa’da Atacak

Dün akşam Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel’in ev sahipliğinde Polat Holding / Piyalepaşa Gayrimenkul Blogger Toplantısına katıldık.

Renaissance İstanbul Bosphorus Hotel’de bloggerlar olarak projeyi ilk ağızdan dinleme ayrıcalığını yaşadık. Kaan Bey ekibiyle bizi güzel bir şekilde ağırladı. Uzun uzun Piyalepaşa’nın tarihinden ve projelerinden bahsetti. Ardından proje ile alakalı kısa bir tanıtım videosu izledik. Yapılan ve yapılacak olan projeleri duyunca insan ister istemez etkileniyor ve emeğe saygı diyor.

Piyalepaşa İstanbul”, İstanbul’un en eski semtlerinden biri olan Piyalepaşa’da bir dönüşümün hikâyesi. Bu arada ilk defa özel sektör kentsel dönüşüm yapıyor. Hem de oradaki semt kültürünü bozmadan titizlikle çalışıyor. “Piyalepaşa İstanbul Projesi” gücünü Polat Holding’in 60 yıllık tecrübesinden alıyor.

Piyalepasa Istanbul Haritasi
Piyalepaşa İstanbul Projesinin Haritası

“Piyalepaşa İstanbul” İstanbul’un kalbi olan Beyoğlu’nun en büyük projelerinden biri. Bu proje içerisinde konutlar, ofisler, mağazalar ve otellerden tutun da sinema, yeme içme mekânı, sanat mekânı ve gezi alanlarına kadar birçok yer mevcut.

piyalepasa istanbulun fethi
Piyalepaşa’nın Sokakları İstanbul’un Fethinde Gemilerin Karadan Yürütülmesine Şahit Olmuş

Piyalepaşa’ya adını veren Kaptan-ı Deryası, ünlü camisi ve deniz ulaşımını kolaylaştıran yapısıyla seneler boyu Osmanlı’nın en önemli merkezlerinden biri olmuş. Projenin mimarisini ise Design Grup üstleniyor.

Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden izler taşıyan  Piyalepaşa İstanbul kültürünü kaybetmeden yeni bir yaşam merkezi olma yolunda hızla ilerlemekte. Ve gördüğüm kadarı ile de bundan sonra İstanbul’da Piyalepaşa adını sıkça duyacaksınız.

Piyalepasa Istanbul Osmanli Haritasi
Osmanlı Arşivlerinden Piyalepaşa Projesi

Piyalepaşa’ya Nasıl Gidilir?

“Piyalepaşa İstanbul”, D-100 karayolu ve çevreyolu bağlantılarına, Dolmabahçe ve Kağıthane tünellerine, Çağlayan Adliyesi ve hastanelere yakın konumuyla ön plana çıkıyor. Beyoğlu İstiklal Caddesi, Karaköy, Kabataş, Nişantaşı ve Beşiktaş gibi şehrin merkezi noktalarına sadece birkaç dakika içinde ulaşmanız mümkündür.

Beyoğlu’na 3 dakika, Nişantaşı’na 7 dakika, Metroya 5 dakika, TEM-E5’e 5 dakika, Kağıthane ve Dolmabahçe Tünellerine 1 dakika, Atatürk Havaalanı’na 20 Dakika, Dolmabahçe’ye 5 dakika.

Meraklıları için koordinat veriyorum
41° 2’30.23” K
28°58’5.34” D

Proje hakkında daha detaylı bilgi edinmek için www.piyalepasa.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir