Serbest Tüketici İle Seçim Hakkı Artık Size Ait
Genel

Serbest Tüketici İle Seçim Hakkı Artık Size Ait

Tüm sistemler kendi içlerinde yavaş yavaş bambaşka bir hale bürünür oldular. Tek bir sistem ya da tek bir tedarikçinin eşliğinde geçen zamanlar, yerini seçme özgürlüğüne ve bun unla birlikte farklı kampanyalara ve ücretlendirmelere bıraktı. Serbest tüketici adı altıda gerçekleştirilen bu durum tüketicilerin maddi kazanmasına olanak sağlarken, firmaların tüketicilerin avantajları doğrultusunda ödeme yapabilmelerini de sağlamış oldu.

Düzenleme ve kullanım limitine maruz kalmaksızın, isteklerinize hitap eden en iyi şirketi seçerek elektrik hizmetinizi çok daha ucuza getirebilir, seçeceğiniz şirketin size sağlayacağı kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Bu haklara sahip olabilmeniz için yapmanız gereken tek şey ise serbest tüketici olmak. EPDK’nin belirlediği sınırlar doğrultusunda, yılda 2000 KW üzerin de elektrik tüketimi gerçekleştiren kurumsal ya da mesken kullanıcıları, serbest tüketici statüsüne geçmiş olurlar. 2000kw ayda ortala olarak 69 TL’lik elektrik faturasına denk gelmektedir. Eğer sizin de elektrik faturanız 69 TL ya da üzerinde geliyorsa elektrik hizmeti sağlayan şirketi isteğiniz doğrultusunda rahatlıkla seçebilirsiniz.

Elektrik tedarikçisini seçme ayrıcalığına sahip olan tüzel ve gerçek kişilerin hepsine verilen genel isim olan serbest tüketici, serbest elektrik piyasasına tüketici olarak dahil olan herkesi kapsamaktadır. Serbest tüketiciler, seçtikleri elektrik satış şirketinden hizmet alma hakkına sahiptirler. EPDK tarafından düzenlenen yönetmelik ile verilmiş olan bu hak, tüketiciler farklı hizmet ve avantajları a beraberinde getirmiş oluyor. Serbest tüketicilerin faydalanabileceği avantajları saymak gerekirse;

  • Serbest tüketiciler aylık olarak %5-%15 arasında değişen bir indirim hakkından faydalanma şansına da sahip olmuş olurlar.
  • Elektrik şirketi yani tedarikçisini değiştiren müşteriler, istedikleri şekilde kaliteli elektrik almaya devam edebilirler.
  • Serbest tüketiciler, hizmet almak istedikleri elektrik şirketini seçme hakkına kendileri karar verirler.
  • Sadece müşteri hizmetlerini arayarak memnun olmadıkları şirketleri değiştirerek çok daha hızlı ve yeterli bir enerji hizmeti almayı sağlayabilirler.

Enerjisa elektrik şirketinin internet sitesine girerek serbest tüketici hakkında çok daha detaylı bilgiye ulaşabilir, Enerjisa’nın size sunduğu fırsat ve kampanyalardan yararlanma şansına sahip olabilirsiniz. Elektrik kullanımının en avantajlı ve ucuz hali olan Enerjisa ile artık faturalarınızı gözünüzde ve sayacınızda büyütmeyeceksiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir