Videosuz Ürün İçin Yüksek Satış Beklemeyin!
Genel

Videosuz Ürün İçin Yüksek Satış Beklemeyin!

Zaman ilerledikçe, insanların satın alma davranışları da değişime uğruyor. Pazarlamada ve potansiyel müşteriye ulaşmada internetin ne kadar mühim olduğunu artık konuşmaya dahi gerek yok. Çağı yakalarken detayları gözden kaçırmayan, istatistiklere önem veren markalar yeni dönemde başarı grafiğini yükseltmeyi sürdürecek. Peki, sizin markanızı nasıl bir akıbet bekliyor? Bu sorunun yanıtı aslında ürünlerinizin videolarının olup olmadığı ve videoların doğru şekilde pazarlanıp pazarlanmadığına göre değişir.

Yeni dönemde başarılı bir şekilde hazırlanmamış ya da pazarlanmamış videosu olmayan ürünlerin satış grafiği ciddi oranda düşebilir. Konuya dair birkaç istatistiki bilgi verdiğimizde, bu kanaatimizi daha iyi anlayacaksınız. Bir ürünün tanıtım videosunu izleyen müşterilerin, izlemeyenlere oranla satın alma olasılığı % 81 daha fazla… Ayrıca son istatistiklere göre, ürünü video ile pazarlayan markalar, video kullanmayanlardan %49 daha hızlı gelirini arttırıyor.

Müşteriler Açıklamadan Önce Videoya Bakıyor

Buna benzer onlarca istatistiki bilgiyi edinince, video pazarlamanın yakın zamanda daha da önemli bir hale geleceğini anlamak zor değil. Ürün videolarının tüketiciler için çok önemli olduğuna dair de onlarca veri var. Markalar artık ürünlere dair açıklamalar kadar videolar da hazırlamak zorunda. Fakat videonun kalitesi de bir o kadar önemli. İşte bu yüzden lider markalar, profesyonel firmalar ile çalışmayı tercih ediyor.

Profesyonel ürün video çekimleri dendiğinde akla ilk gelen Vimark oluyor. Aslında bir video pazarlama ajansı olması, video pazarlama sektörüne hakimiyetini de sağlıyor. Dolayısıyla hangi ürünün nasıl bir video ile pazarlanması gerektiği noktasında Vimark ürün video çekimleri ile yüksek başarı elde edebiliyor. Ürünün hangi hedef kitleye hitap ettiği de elbette ürün videolarında büyük önem taşıyor. Vimark’ın bu hususta da beklentileri karşıladığını söyleyebiliriz.

İnsanların % 55’inin her gün çevirim içi olarak video izlediği gerçeğini de göz önünde bulundurduğunuzda ürün videolarının kalitesi ve potansiyel müşteriye ulaştığında ne kadar fayda sağlayabileceğiniz anlayabilirsiniz. Bu nedenle ürün videoları için yüzlerce lider marka gibi profesyonel firmalar ile çalışmanızı öneririz. Vimark gibi sektöre hakim firmalar ürün videolarının nasıl pazarlanması gerektiği hususunda da size yardımcı olabilir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir