Eticaret, İnternet, Sosyal Medya

Ücretsiz Google Reklamı Nasıl Yapılır?

Önemli Uyarı: Google reklamları ücretsiz değildir. Aşağıdaki blog yazısı ürettiğiniz içeriğin de bir nevi reklam olduğunu belirtmektedir.

Bu başlığı hit çekmek için atmadım. Oldukça da ciddiyim. Açtığımız blogların trafiklerindeki istatistiklere bakacak olursak pastanın büyük bir payının Google’dan geldiğini görebiliriz. Sadece bu istatistiği baz alarak düşünürsek bloglar Google’dan trafik çekmek için birebir reklam ağıdır.

Öznel bir şekilde içerik üretilirse hedeflenen kitle zaten senin yazdığın içeriği aradığı için satın alma oranı oldukça yüksek olacaktır. İşte buna da CRM deniliyor kısmi olarak.

Eskiden bir blog açıp sürekli içerik girerdim haber, sağlık, spor ne gelirse eklerdim. Oldukça da trafik çekerdim. Ama bunun bir yararı yok çünkü asıl önemli olan belli bir hedef kitle belirleyip onlara yönelik içerikler girmek. Sen her kitleye seslenip 5000 tekil ziyaretçi çekeceğine. Tek bir kitleye seslen 1000 tekil ziyaretçi çek inan ki geri dönüşü çok daha iyi olur. Bunu hem Google Adsense hem de Afilliate için söylüyorum.

İlk zamanlar nedense afilliate olayına pek inanmıyordum ama Mutfak Sepeti’nin blogunda yaptığım çalışmada kısa sürede geri dönüşüme şahit oldum. Bazı durumları uygulayınca aklıma daha çok yatıyor.

Konuyu bağlayayım hemen; kitleni belirle, blogunu kur, öznel içerik ekle, seo çalışması yap kısa sürede Google’dan geri dönüşümünü al işte bu kadar basit.

22 thoughts on “Ücretsiz Google Reklamı Nasıl Yapılır?

 1. nbio estetik güzellik eskişehir de açıldı sloganı nı kullanarak ücretsiz reklam yapmak istiyorum alay bey.
  yardımcı olmanızı bekliyorum

 2. merhaba bende yeni bir sayfa açtım ancak reklama ihtiyacım var özellikle alıcı müşterilere yardımcı olursanız sevinirim

 3. Merhaba Alay bey,

  Mekanik tesisat firmamın reklamını nasıl yapabilirim. Yardımcı olursanız çok memnun olurum

  1. Merhaba Yusuf Bey, detayları yazımda belirttim. Bunun dışında hizmet almak istiyorsanız iletişim kısmından irtibatta kalabiliriz.

  1. Merhaba Recep Bey, detayları yazımda belirttim. Bunun dışında hizmet almak istiyorsanız iletişim kısmından irtibatta kalabiliriz.

 4. merhaba ben remix ve mix çalışmaları yapıyorum dj im aynı zamanda yapmıs olduğum sarkıların reklama ıhtıyacı var nasıl yapabılırım yardımcı olurmusunuz kıtle yaratmam gereklı

 5. merhabalar şu an faal olan e-tic sitemizin tanıtıma ihtiyacı var facebook ve istagam reklamlarından yeteri kadar dönüş alamıyoruz biz e bir gösterirmisiniz

 6. mrb benim internet sitem var googlede google bunim işletmem üzerinden yayınlanıyor ama neyazıkkı fayda vermiyor 7 veya 8 . sayfada cıkıyor bunun için yapa bileceyimiz birşey varmı acaba

  1. Merhaba, daha fazla detaylı bilgi içeren ve beklentinizi alayonay @ gmail.com adresine iletirseniz sevinirim. Kolay gelsin.

 7. Merhaba Ben Pierre Cardin firmasında çalışıyorum Reklama ihtiyacım Var üye bulmam için Banada yardımcı olur musunuz faydası olacak mı ve ücret ne kadar acaba

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir