Uyanık İnternet Reklamları :)
Genel, İnternet

Uyanık İnternet Reklamları :)

Bugün internet reklamları ile alakalı iki tane süper örnek vereceğim. İnternet reklamcılığı tıklama ya da gösterim başına ücretlendiriliyor biliyorsunuz. Bizim Türklerden bir tanesi de tıklama bazlı olan reklamının üstüne “BurayatıklmaynAlttakiAdresiElleYazin” yazarak hem harf tasarrufu sağlamış oldu hem de kullanıcı yaparsa : ) tıklamadan tasarruf etmiş oldu fotoğrafta gördüğünüz gibi.

İkinci örneğimle ise internette seyir halinde dolaşırken karşılaştım. Bazı sitelerin yorum kısımlarında facebookta yorum yap özelliği olur. Facebook’ta giriş yaptıysan eğer üye olmadan hemen yorum yaparsın. Bu hem kullanıcı için zaman tasarrufu sağlar üye olmak zorunda olmadığı için hem de site için faydalı olur çünkü yorum yapan kişinin tüm arkadaşlarının ana sayfasında o sitenin linki görülür.

Bizim uyanık reklamcı da facebook yorum kısmına benzer bir görsel hazırlamış, kullanıcı yorum yapayım diye tıklayıp sitesine girsin diye. Aşağıdaki fotoğraftan inceleyebilirsiniz.

İkinci örnekte işin üç kâğıtçılığına kaçılmış gibi yanıltma var sanki. Gene de iki örnekte zekice yapılmış : ) Paylaşmak istedim.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir