Beden Perküsyonlu Bir Gün
Genel

Beden Perküsyonlu Bir Gün

Kerem’le uzun zamandır görüşemiyorduk. En son bizim derneğin lansmanında görüşmüştük. Kendi aramızda da bir esprimiz var. Kerem’le Düş Sohbetleri diye : ) Dün anlaştığımız şekilde görüştük. Kerem, Hakan Sezgin adında bir müzik hocasının yanına gideceğinden bahsetti .  Metrobüse bindiğimiz gibi doğru Kadıköy. Ardından Hakan Sezgin’in ofisine gittik. Tabi ben Hakan Sezgin’i hiç bilmiyorum. Müzik dinlemeyi severim ama detaylarını ve ilgilenenleri neredeyse hiç bilmem. Kerem’le birlikte gidelim diye ve bilmediğim bir şeyler öğrenirim diye gitmeyi düşündüm.

Ofiste bizi Hakan bey ve eşi Taies karşıladı. Kerem üniversitesindeki bir proje ile alakalı Hakan Bey’le görüştü. Derken Hakan Bey  Beden Perküsyonu yapacağımızdan bahsetti. Kerem bunu biliyormuş ben Beden Perküsyonu’nu ilk defa duyuyordum, bilmediğimi söyledim. Hakan Bey birazcık anlattı.  Ardından 1,5 saat kadar Beden Perküsyonu yaptık, basitçe anlatmak gerekirse “dum taka dum” : ) ve parmak şıklattık ellerimizle, dizimizde ve paçamızda toz varmış gibi vurarak ritim tuttuk diyebilirim. Aşağıdaki videodan bardakla yapılmış versiyonunu Hakan Bey ve eşinin görüntüleriyle izleyebilirsiniz.

En sonunda Kerem bize birkaç parça çaldı. Farklılık olmuş oldu. Sefaköy’e döndük bir şeyler yedik ve eve gittik, sonra Düş Sohbetleri ile bir hayli geç uyuduk : )

Bu arada Hakan Sezgin’in atölyesi hakkında bilgi almak için www.muzikterapi.net adresini inceleyebilirsiniz bunun yanı sıra facebook sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “Beden Perküsyonlu Bir Gün

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir