Uzun Hikaye Filmi Yorumum
İzlediklerim

Uzun Hikaye Filmi Yorumum

Dün Uzun Hikaye filmini izledim. Düşündüm de gerçekten uzun zamandır böyle bir film izlememiştim.  Mustafa Kutlu’nun ölümsüz eseri olan ve Osman Sınav tarafından sinemaya uyarlanan “Uzun Hikaye” . Osman Sınav hep mi güzel işlere imza atar. Peki ya Kenan İmirzalıoğlu?

Filmlerin görünen yüzü olduğu için Kenan İmirzalıoğlu’nu daha çok biliriz. Zamanın geçmesi ile kendisini geliştirmesi gerçektende paralel bir şekilde ilerlemiş. Her rolde olduğu gibi bu filmdeki rolünün de hakkından geldi.

Filme gelince görüntü kalitesi çekim açıları gibi teknik kısımlar da çok hoşuma gitti. Olumsuz yönde eleştirebileceğim bir kısmı neredeyse yoktu.

Biraz duygusalsanız ve hayatınızda da kendinizle bağdaştıracağınız benzer yönler varsa bu film tam size göre diyebilirim. Sürekli mekan değiştirmeleri haksızlığa karşı diklenilmesi ve bir takım hayatın gerçekleriyle yüz yüze kalınması insanın izlerken bile canını sıkmıyor değil.

Benim en çok hoşuma giden kısım her şeye rağmen baba rolündeki Kenan İmirzalıoğlu’nun yüzünün her zaman gülümsemesi ve umutlu olmasıydı. Unutmadan en sondaki “Ah bu gönül şarkıları” türküsü de çok iyiydi. Arka tarafımızda oturan teyzeler göz yaşlarını tutamadı.

Fazla söze ne hacet artık izleyin de görün.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir