Edelkrone Ekibinin Yaptığı #BaşkaBirŞey
Genel, İzlediklerim, Öğrendiklerim

Edelkrone Ekibinin Yaptığı #BaşkaBirŞey

Son yıllarda Facebook beğen sayfaları gibi Youtube kanalları ciddi anlamda kaliteyi arttırarak önem sahibi oldu. Artık Youtube kanalları TV kanalı gibi bir şey oldu. Zaman zaman rastladığım videolardan sızıp yüklediği kanalı detaylı detaylı incelerim. Geçenlerde abim bir Youtube linki attı ve ben sanırım ilk 1 dakikasını izledim ve dikkatimim dağıldı sonrasını hatırlamıyorum aklım nereye gittiyse. Sonra okuldayken bir arkadaşım daha bahsetti Edelkrone, ekip vs. öyle mi bir ara incelerim dedim. Abimin attığı ile aynı olduğunu bilmiyordum.  Tekrar başka bir arkadaşım da bahsedince #BaşkaBirŞey’den artık izlemem şart oldu. İlk videoyu izleyince evet bu abimin attığıymış dedim ve bir hışımla izlemeye başladım. Ben ilk izlediğimde 6 bölüm yayınlanmıştı üstelik.

İzlerken Edelkrone markasını hiç bilmiyordum hatta “Adelecrone” falan zannediyordum, dahası Türk olacağını düşünmemiştim bile. Bunlar ne yapıyor nereden destekli acaba. Kesin yurtdışından alınan bir fonla yapılmıştır gibi beynimde düşünceler birbirini yiyordu. Sonra gördüm ki alakası yok. Zaten Kadir Köymen de aynı şekilde iyi olan her şeyi yabancılar yapar diye bir şey yok gibilerinden söz etmişti.

Ufkum genişledi izledikçe izledim herkese tavsiye ettim. Başka videolar aradım, Kadir Köymen’in röportajlarını izledim eski videolarını inceledim. Edelkrone’ye baktım bu sefer onun videolarını izledim en çok izlenen videosuna baktım. Sanırım ücretli bir reklam yapılsaydı ben bu kadar tanıyamazdım Edelkrone’yi.

Videolarda ekiplere de söz verilmesi onlar hakkında da kısımlar oluşturulması çok hoş. Bu kanalın sahibi başkaları gibi kendi egosunu tatmin için uğraşmıyor ekibini önemsiyor diye düşünüyorum. Tabi ki de her şey videodaki gibi değildir. Ama en azından bir şeylerin farkındalar.

Onlar bizim hep konuştuklarımızı konuşmuyorlar, onlar bizim hep konuştuklarımızdan fazlasını düşünüp uygulamaya geçiyorlar.

Kurulan cümleler çok iyi ve öğretici. Bir de dizi tadında acaba sonra ne olacak diye merak uyandırıyor. Ee ne diyelim ülkemiz için güzel bir gelişme umarım Edelkrone ekibi hepimiz için harekete geçmeye vesile olan bir kıvılcım olur.

Takip etmek için Youtube Kanalı: youtube.com/baskabirsey

 

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir