Ve Apple Store Türkiye’de Açılır [Gözlemlerim]
Genel

Ve Apple Store Türkiye’de Açılır [Gözlemlerim]

Beklenen gün geldi ve Apple Store, Zorlu Center’da açıldı. Açıldıktan 2 hafta sonra Apple Store’a gittim heyecanla. Apple Store 2 kattan oluşuyor. Giriş katında aksesuarlar ve teknik kısım mevcut. Kulaklık, Kapak, Kılıf, Kolon vs. aradığınız her şey… Bu kısımda  bana farklı gelen sadece elma logosu olmayan ürünlerin de mevcut olmasıydı. Daha sonra bunu sorduğumda hepsinin Apple’dan onaylı olduğunun cevabını aldım. Bir de giriş katında ürün fiyatlarının ürünlerinin arkasında olması dikkatimi çekti. Nasıl bir strateji acaba? Mesela fiyat değil karar vermeniz önemli , ürünü beğenin ve alın mı demek istenmiş acaba? Pazarlamacılarda böyle bir mantık varya hani. Alma güdüsü ödemeden değil karar vermekten geçer vs. gibi belki de öyle bir şeydir.

Sonra ikinci kata çıktım. Burası daha yoğun gibi geldi nedense bana. Masalarda Mac, MacBook Air, MacbookPro, iMac düzenli bir şekilde sıralanmış bir vaziyette ürün hakkında detaylar ise yanlarında bulunan iPad’larda yazılıydı. Ahşap masalar oldukça şık ve sade cam merdivenler ve küp şeklinde cam tavan süper olmuş doğrusu.

Üst katta gezinirken bir de baktım Apple ekibinden Can, ürünlerle alakalı müşterilere destek veriyordu burada karşılaşacağımızı hiç beklemiyordum sürpriz oldu doğrusu, kendisi ile daha sonra uzun uzun sohbet ettik.

Peki Apple Store’un Türkiye’de açılmasının avantajları nelerdir biraz da bunlara bakalım.

  • Bir kere içeri girdiğinizde acaba orijinal mi diye içinizde bir şüphe olmuyor 🙂
  • Apple’ın da dediği gibi “ürününüzü en iyi bilenlerden satın alın.”
  • Teknik desteğe ihtiyacınız olduğunda Genius Bar’dan randevu alabilirsiniz.
  • Kurumsal müşteri olabilirsiniz.
  • Ürünlerin kurulumunu ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz.
  • Yeni çıkan ürünler geçmiş yıllara nazaran çok daha hızlı Türkiye pazarında da olacağı tahmin edilebiliyor.<
  • Fiyatlarda çok büyük bir fark yok ancak arada aracı olmamasının mutlaka bizler için faydası olacaktır.
  • En önemlisi ise atölyeler, iPhone’unuzu keşfedin, ios7, iPad’inizi keşfedin, Mac için Pages, iCloud, iOS için Movie, Mac için Numbers ve iOS için iPhoto ve daha fazlası hakkında ücretsiz olarak atölye çalışmalarına katılabilirsiniz.

Güncel atölye programlarını takip etmek için apple.com/tr/zorlucenter adresini ziyaret edebilirsiniz.

Unutmadan garantisi olmayan ürünlerinizin başına bir iş geldiyse ekran kırılması vs. sakın dışarıda yaptırmayı denemeyin çünkü Apple müdahale edilen ürünleri hiçbir şekilde tamir etmiyor.

Fotoğraf: Apple

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir