WhatsApp Hakkında Birkaç İpucu
Genel, İnternet

WhatsApp Hakkında Birkaç İpucu

Whatsapp artık akıllı telefonların olmazsa olmaz uygulamalarından bir tanesi oldu. Mobil bir uygulama olduğu için çok hızlı iletişim sağlanabilmekte ve oldukça basit. Toplu iletişim kanalı olarak Whatasapp grupları da hızlı bir şekilde yaygınlaşmaya başladı. Bildirim manyağı olduk adeta. Whatsapp şuanda dünya üzerinden en çok kullanılan uygulama. Geçtiğimiz günlerde 500 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştığı duyuruldu. Facebook’un Whatsapp’ı 19 Milyar dolara almasının da etkin bir rolü vardır eminim bu rakamda.

Whatsapp’ın gençler arasında konu olmasının en büyük nedenlerinden biri de son görülme. En son ne zaman görüldü neden cevap yazmadı ya da son görülme kapalı şeklinde. Hemen kısaca bu özelliğin ayarını yapmayı anlatayım.

WhatsApp Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Son görülme özelliğini İos ve Android cihazlarınızdan kapatabilirsiniz. İzlemeniz gereken yol şu şekilde

WhatsApp – Ayarlar – Hesap – Gizlilik – Son Görülme

Son Görülme kısmında “Herkes, Kişilerim ve Hiç kimse” şeklinde seçenekler mevcut.

Ben genelde kişilerim seçeneğini kullanmaktayım.

whatsapp_son_gorulme

WhatsApp Şifrelenir mi?

Akıllı telefonlarda yaşanan sıkıntılardan bir tanesi de telefonu bir başkasına verdiğimizde özel bilgilerimize (Fotoğraf, Mesaj vs.) ulaşılmasıdır.

WhatsApp ve birçok uygulamayı rahatlıkla şifreleyebiliriz. Bu uygulamanın adı da Messenger and Chat Lock bu adresten indirebilirsiniz android üzerinden ulaşabilirsiniz.

whatsapp-sifreleme-kilitleme

Bir de CoverMe uygulaması mevcut bu uygulamaya da iOs üzerinden ulaşabilirsin. Bu uygulama birçok uygulamayı da şifreleyebilmektedir. Bu adresten ulaşabilirsiniz.

cover_me

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir