Cep Telefonu Firmaları İçin Yeni Bir Fikir
Genel

Cep Telefonu Firmaları İçin Yeni Bir Fikir

Fikir bu ya ne zaman akla geleceği belli olmuyor. Birazdan bahsedeciğim fikir gördüğüm rüya sonucu yarı uykulu bir şekilde aklıma geldi.

Kısaca rüyamdan bahsedeyim. Dün gece bir arkadaşımla bilmediğim bir yerde yürüyordum. Rüya bu ya Cep telefonumu nerede olduğunu hatırlamadığım bir yerde unuttum. Sonra baya sıkıntısını çektim. Cep telefonunu bir yerde unutmak çok gıcık bir durum değil mi? Evde unutsan ayrı bir dert Cafede unutsan ayrı bir dert . Ulaşılamama ve ulaşamama bir de çalınma derdi özel bilgiler vs.

Bildiğiniz gibi Apple yeni telefonunda sağlıkla ilgili bir takım uygulamalar çıkartacak. Kalp atışları bile takip edilebilecek.

Bu teknoloji ya da buna benzer bir teknoloji ile birlikte kullandığımız telefon bizi kalp atışlarımızdan tanıyıp kendisinden belli bir sürede ve belli bir uzaklıkta olduğumuzda çıkarttığı bir zil sesi tonuyla bizi uyarsa telefonu unutmamış oluruz.

Üzerinde uzun düşünüldükten sonra sağlam bir ARGE ile çok daha geliştirilebilecek bir özellik olduğunu düşünüyorum. Tabi bir kullanıcının telefondan bir an bile uzak kalmasını istemez mobil mecraları kullanan firmaların. Karşılıklı olarak iki tarafın da dolaylı olarak işine gelecektir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir