Yorgan Altında Kimse Kalmasın
Genel

Yorgan Altında Kimse Kalmasın

Engelsiz Sanat Derneği’nin sıra dışı bir projesi olan “Yorgan Altında Kimse Kalmasın” fotoğraf sergisi diğer engellilere yönelik olan projeler arasında farklılığını koruyor.

Kampanya, engelli insanların ailelerinin ve engellenenlerin hayatına ilham kaynağı olmayı, engellilere karşı nasıl davranılması gerektiğini bilmeyen toplumun engellileri tanımasını hedefliyor.

Sergi, en başında ailesi tarafından yorgan altında saklanmayan, doğduğu evde engelsiz bir birey olarak görülüp iş ve sosyal dünyada başarılı gençlerin profesyonelce çekilmiş estetik fotoğraflarından oluşmaktadır.

Kampanya doğrultusunda yapılacak olan fotoğraf sergisinde bulunan her karedeki bireyin bir hikâyesi bulunmaktadır.  Engelliler için belki de bir çok fotoğraf sergisi yapıldı Engelsiz Sanat Derneği’ni diğer projelerden ayıran fark ise fotoğrafların ajitasyon yapılmadan sergilenmesi ve insanlara duygu sömürüsü yapılmadan gerçek engelliliğin anlatılması.

Gerçekleştirilecek olan bu sergi Türkiye’nin birçok merkezinde gösterime sunulacak. “Yorgan Altında Kimse Kalmasın” kampanyası için detaylı bilgi edinmek için www.yorganaltindakiler.com adresini ziyaret edebilir.

Yeniliklerden anlık olarak haberdar olabilmek için http://www.facebook.com/yorganaltindakiler sayfasını beğenebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir