2012’den Kalanlar…
Anılarım

2012’den Kalanlar…

2012 Benim için bol çalkalantılı ve bol tecrübeli geçti. Neler mi yaptım neler yapmadım ki. İki tane iş değiştirdim üçüncüsüne girdim. Yok bunu övünmek için söylemiyorum bu şekilde olmak zorundaydı. Bu şekilde olmasına mecbur kaldım. Kimisinde bilerek ayrıldım kimisinde ise zorunlu. LCW’deki çalışma hayatından boş bir uçurumda buldum kendimi.

İşte gerçek özel sektörle tanıştım. Gerçek demek maalesef olumsuz demek oluyor burda. Tr standartlarında çalışma nasıl oluyormuş onu öğrendim. Yatmayan ya da yarım yatan sigortaları gördüm. Pinti ne demekmiş onu öğrendim. Tekstil sektörü’nde nasıl tutunulduğunu gördüm.

Hayır diyememek tam 5 ayıma mal oldu. 5 ay ciddi bir zaman dilimi. Mal oldu olmasına ama bu da bir tecrübedir diyerek attım cebime.

24 Yaşımda yüzde kırk ortaklı bir girişimde bulunmuş oldum. Hayatımdaki ilk faturayı kestim. İlk defa yurt dışına çıktım.  İlk defa bir üniversitede sunum yaptım.

Tekstil, Mobilya, Mutfak, Sanat Malzemeleri, Kültür Sanat ve Organizasyon gibi birbirlerinden apayrı sektörleri tanıdım. Ne oluyormuş ne bitiyormuş öğrenmiş oldum.

Ciddi görüşmelerle girdiğim işe 3 ay sonra hiçbir şey yokmuş gibi küçülme kararından dolayı işten çıkarılmam gerektiğini duydum.

Ne olursa olsun bir şeye körü körüne bağlanılmaması gerektiğini benimsedim.

Bu yıl hayatımdaki en değerli insanlardan bir tanesini tanıdım.

Bir sürü afiş yaptım.

Bir sürü insanla tanıştım.

Ve daha fazlası.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir