Bile Bile Verilmeyen Teknoloji
Genel

Bile Bile Verilmeyen Teknoloji

Son zamanların en merak edilen gelişmelerinin olduğu bir kaynak oldu teknoloji. Özellikle dijital markaların çıkarttığı ürünler ve beraberinde daha da hızlı bir şekilde ilerleyen sosyal medya.

Firmalar sürekli ellerindeki kozu kısarak satıyor biz insanlara. Ve aralarında ciddi bir sorun çıkmadıkça da ciddi bir özellik paylaşımı olmuyor. Ben firmaların bu özellik konularında anlaşmalı olduğunu düşünüyorum.

Bu konuya açıklık getirmek gerekirse eğer hepimizin bildiği gibi akıllı telefonlarda ciddi anlamda şarj problemi mevcut. Bu sorun çoktan çözülmüş olmalı ama nedense hiç bir firma çıkıp benim akıllı telefonum 1 hafta hatta 1 ay şarj tutuyor demiyor diyemiyorum beklide.

İphone 5 çıktığında Hamza Şamlıoğlu‘nun bir tweetini okumuştum çok hoşuma gitmişti. Apple’ı tebrik etmek lazım aynı ürünü 3. defa satıyor.” şeklindeydi yanılmıyorsam. Gerçekten de öyle. İphone 4 ile 5 arasında hissedilebilecek kadar bir fark yok neredeyse. Tabi aradaki psikolojik fark başka. İphone 5 alan kişi bunu kabul etmek istemez. Belki de ben de istemezdim. O kadar para veriyorsun telefonun da tipi değişik biraz farklı olmasın mı :S

iphone5, 4s, 4

İnternetin yaygın olmadığı dönemlerde gündeme çıkan bir haber basın ile kapatılabiliyor ya da daha fazla gündemde kalabiliyordu. Yaygınlaşan internet ağı ve sosyal medya bu tabuyu yıktı. Artık herkes istediğini söyleyebiliyor. Toplum kendi gündemini kendi oluşturuyor.

Bakalım teknolojiyi gıdım gıdım satıp çok büyük bir özellik servis edilmiş gibi davranan firmaların önüne geçebilecek bir şey çıkacak mı?

Samsung ile Apple arada kızışıyor gibi ama neye göre kime göre bilemiyoruz. Belki bu rekabetten doğan kızışma bizim için gözle görülebilir  hizmet sunar.

Bu konu hakkında başka fikri olanlar ne dersiniz?

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir