Amazon.com.tr B2B 50 TL ve Üzeri Siparişlerde Kargo Bedava Nasıl Yapılır?
Eticaret

Amazon.com.tr B2B 50 TL ve Üzeri Siparişlerde Kargo Bedava Nasıl Yapılır?

Yakın zamanda Amazon Türkiye sessiz sedasız hizmete girdi. Ben de çalıştığım kurum adına gerekli başvuruları yapıp amazon.com.tr’yi detaylı bir şekilde inceledim. Tüm bilgileri eksiksiz girdik ve başvurumuz Amazon Türkiye tarafından onaylandı. Hemen hemen Amazon Seller Central’ın her yerini inceledim. Yalnız kargo kısmında bir takım sıkıntılar yaşadım. Basit gibi olsa da ilk defa böyle bir panel görünce insan acemilikten bilgisayarla yeni gibi olabiliyor 🙂 Klasik kargo firmalarının yaptığı bir kargo kampanyası varya hani 50 tl üzeri alışverişlerinizde kargo bedava, 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo gibi.

Ayarlar>Kargo Ayarları kısmından detaylı olarak incelediğimde az çok mantığını anlamış olsam da istediğimi yapamadım.  Konu ile alakalı Amazon’dan bir sürü destek talebinde bulundum. Oldukça yoğun olmalılar çok geç dönüş yapıyorlar. Klasik cevaplarla dönüş yaptıkları için hep biraz tepkili davrandım açıkçası ticket kısmında. Onlar da bugün telefon ile benimle iletişime geçtiler.  50 TL üzeri kargo ücretsiz kısmını hallettik.

Bu hızlandırılmış teslimat kısmı. Diğer standart teslimat kısmına dokunamıyorum ve otomatikman kargo ücretsiz oluyor. Onun için de dönüş yapacaklar. Mail geldiğinde buradan konuya netlik getiririm.

 

2 thoughts on “Amazon.com.tr B2B 50 TL ve Üzeri Siparişlerde Kargo Bedava Nasıl Yapılır?

  1. Selamlar;
    Bende amazondan ilk siparişimi aldım sanırım mng ile çalısıyorlar. Nasıl yapıyoruz sipariş çıktısı ve faturayı mng kargoya götürüp kargoyu sipariş fişinin üzerindeki sipariş numarasına göre mi kesiyorlar ? Yoksa normal x bir kişiye kargo gönderir gibi mi gönderiyoru ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

    1. Selam,

      Sipariş kısmını bilmiyorum ancak telefonla destek veriyorlar. Aradın mı ya da destekten ticket açtın mı? Geçte olsa cevap veriyorlar.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir