Alışverişin Sosyal Hali İyi.Net
Eticaret

Alışverişin Sosyal Hali İyi.Net

Online alışveriş artık hayatımızın olmazsa olmazlarından biri haline geldi. Bu konuda ne kadar inat edilse de (Kredi kartı bilgisi paylaşmamak için) ihtiyacımız olan bir şeyleri almak zorunda kalabiliyoruz. Bu kullanıcının ilgi alanıyla ilgili mesela ben domain ya da hosting için mecburen kredi kartı kullanıyorum. Farklı bir kullanıcı için bu belki bir elbise belki de bir hediye olabilir. Önemli olan doğru hedef kitlesidir. Kolaylığından bahsetmiyorum bile.

Artık insanlar için bir eticaret sitesinde ürün çeşidinden ziyade ürün yorumları ve puanları önemli çünkü bir ürün hakkında en doğru bilgiyi bu ürünü alanlar paylaşır. İyi mi kötü mü alırken ne gibi sorunlarla karşılaşmış bunlar çok önemlidir. Zira hiçbir sitenin sattığı malı övmesi kullanıcıyı etkilemez bu devirde.

Beta yayınında olan iyi.net’de bunu yapıyor hatta bunu yapmakla kalmıyor alışverişi sosyalleştiriyor. Satın aldığınız ürün hakkında yorumunuzu belirtip diğer kullanıcıları takip edebiliyorsunuz. Hatta forum üzerinden de soru sorabiliyorsunuz.

Bir kullanıcı olarak satın almak istediğiniz ürünü mesela piranha grande iyi.net üzerinden sorgulayıp yorumlarını okuyabilirsiniz. Sosyal alışverişin tadını çıkartmanız dileğiyle.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir