Doktorlar İçin Sosyal Medya Danışmanlığı
Sosyal Medya

Doktorlar İçin Sosyal Medya Danışmanlığı

Yeni medyanın hayatımıza entegre olması ile birlikte sosyal medya her alanda her sektörde kendini göstermeye başladı. Bu süreç doktorlar için de önemli bir hale geldi. Yapılan, planlanan hizmetler sergilenmeli ve hedef kitleye ulaşılmalı. Aradaki mesafeler ortadan kalmalı işte bu gibi durumlarda doktorlar için sosyal medya danışmanlığı olmazsa olmazlardandır.

Doktorlar İçin Sosyal Medya Danışmanlığı 1

Doktorlar İçin Sosyal Medyada İçerik Üretimi

Birebir görüşmelerle birlikte hekim ile fikir alışverişinde bulunarak mecra seçilir. Bu mecra ille de her platform olmak zorunda değil. Kimi için Instagram kimi için Facebook kimi için ise Linkedin üzerinden ilerlenebilir. Bu konu iyi irdelenmeli gerekiyorsa eğer tüm platformlara girilmeli. Platforma özel içerik planlanmalı.

Doktorlar için sosyal medya danışmanlarının ya strateji üretmesi ya da hem strateji hem uygulama yapması gereklidir. Bir sosyal medya danışmanının teknik konularda da bilgi sahibi olması çok önemlidir.

Yapılan hizmetler hakkında bilgiler verilmeli. Bilgi çok önemli çünkü bilgi güçtür. İzin dâhilinde hastaların fotoğrafları paylaşılmalı örneğin bir diş doktorunun diş beyazlatmadan önceki ve sonraki halini fotoğraflarla kendi mecrasında paylaşması ve hastanın bu konudaki deneyimlerini paylaşması önemlidir. Referans güvendir.

Doktorlar İçin Sosyal Medya Danışmanlığı 2

Doktorların Dijitalleşmesi

Sosyal medya üzerinde sağlam adımlarla ilerlemek isteyen bir doktorun bütün işi danışmana paslamamalı her zaman işin içerisinde olmalı zaman zaman yapılan işleri takip etmeli arada danışman ile fikir alışverişinde bulunarak doğal paylaşımlar yapmalı. Bu tarz paylaşımlarla geri dönüş çok daha güçlü olur. Sosyal mecralardan uzak olmamalı merak etmeli yoğunluk olsa da arada sırada etkileşimleri takip etmeli. Gerçek dünyada evet sizi hatırlıyorum şöyle bir yorumunuz olmuştu şeklinde yaptığı yorum çok kıymetli olacaktır.

Video İçerikler ve Canlı Yayınlar

En kıymetli içeriklerden biri de video içeriğidir gelecekte internetteki içeriklerin yüzde 60dan fazlasının video olacağı ön görülüyor. Bu çok ciddi bir rakam. Okuma yazma oranının bu denli az olduğu bir toplumda video içeriği önemlidir. Bu nedenle hangi sekötür olursa olsun uzun olmamak şartı ile kısa kısa videolar oluşturmalı canlı yayınlar yapmalı ve hedef kitleye bir kaç adım ilerlemelidir.

Sosyal medyada var olmak ya da daha fazla aktif olmak istiyorsanız yorum kısmından benimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir