İnşaat Firmaları İçin Sosyal Medya Danışmanlığı
Sosyal Medya

İnşaat Firmaları İçin Sosyal Medya Danışmanlığı

Artık bütün firmalar dijital ortamlarda var olmak zorunda. Ne kadar hızlı ve kolay erişim varsa satışa dönüştürmek ya da marka bilinirliğini arttırmak o kadar kolay. Kimi inşaat firmaları sosyal medya satış odaklı kimi firmalar ise yalnızca prestij amaçlı kullanmakta. Bu mecrada doğru bir şekilde var olunmak isteniyorsa inşat firmaları için sosyal medya danışmanlığı almak neredeyse zorunludur diyebiliriz.

İnşaat Firmaları İçin Sosyal Medya Danışmanlığı Foto 1

Ya firma içinde personel bulundurulmalı ya da sosyal medya danışmanının da yönlendirmesiyle mevcut personel yönlendirilmeli. Ya da inşaat firmaları için sosyal medya danışmanlığı tamamen dışarıdan alınmalı. Yoğunluğa göre ajanslar ile iletişim halinde de olunabilir. Bu karar yetkili ile görüşülüp belirli bir istişare ile sonuçlandırılır.

Bu yazımda başlıca maddelere yer vererek sosyal medyada neler yapılabileceğinden bahsedeceğim.

İnşaat Firmaları İçin Sosyal Medya Danışmanlığı Foto 2

İnşaat Firmaları İçin Sosyal Medya Danışmanlığı Alacak Firmalar İçin Öneriler

Planlı Paylaşım

Paylaşımlar belirli bir plan doğrultusunda yapılmalı. Öncesinden kullanıcıların en yoğun olduğu saate göre planlanmalı ve hedef kitleye planlı olarak hitap etmeliyiz.

Plan Fotoğrafları

Bazı inşaat projeleri bittikten sonra bazıları ise henüz bir çivi çakılmadan çalışma yapmak ister. Bu süreçte her ikisi için de fotoğrafların en iyisi seçilmeli. Çekilecek fotoğrafı olmayan inşaatların konsept fotoğrafları belirli bir taslağa oturtularak paylaşılmalı.

İnşaat Firmaları İçin Sosyal Medya Danışmanlığı Foto 3

Özel Günler

Önemli ve anlamlı günler mutlaka paylaşılmalı ya da hatırlatılmalı. Bu süreçte günler hedef kitle düşünülerek planlanmalı.  İnsanlar için önemli olan günler marka ile bir bağ kurmasını sağlamaktadır.

Güncel İçeriklerle Bağdaştırma

Ülke ya da dünya gündeminde olan bazı konular markaya göre planlanmalı mesela en uzun gün olacağı zaman en uzun günde x konutlarımızda huzurlu ve mutlu bir gece dileğiyle… gibi cümlelerle renklendirilmeli.

Video Paylaşımları

Konsept videolar kısa kısa paylaşılabilir. Video izleme oranları her mecrada ciddi anlamda oldukça yüksek. Gelecekte de video içerikleri internet ortamında ciddi anlamda yer alacak. Canlı videolarla tanıtım videolarıyla ya da müşterilerin yorumladığı videolarla  marka bilinirliği arttırılmalı.

İnşaat Firmaları İçin Sosyal Medya Danışmanlığı Foto 4

Bu bilgiler ışında sosyal mecralarda var olunabilir. Ancak olası bir krize neden olmamak için inşaat firmalarına sosyal medya danışmanlığı almalarını öneriyorum. Bazen önemsiz gibi görülebilecek bir paylaşım ciddi sorunlara neden olabilir.

Sosyal medyada var olmak ya da daha fazla aktif olmak istiyorsanız yorum kısmından benimle iletişime geçebilirsiniz.

4 thoughts on “İnşaat Firmaları İçin Sosyal Medya Danışmanlığı

  1. bu tür danışmanlığa bizimde ihtiyacımız oluyor, fakat nasıl bir faydası olacağı hakkında tatmin edici düşüncelerim oluşmadı birtürlü…

  2. bu arada faydalı bir yazı sonuna kadar okudum.. tam beni tatmin etmedi o da benim cehaletim 😀

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir