Sosyal Medya

Facebook “Timeline” Hayatımızın Slaytı

Facebook “Timeline” Hayatımızın Slaytı

Geçtiğimiz günlerde Mark Zuckerberg’in tüm dünyaya canlı olarak tanıttığı Timeline yani Zaman Tüneli’ni yakın bir tarihte facebook kullanıcılarının hizmetine sunulacak. Zaman Tünelinin tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Google+ hızlı bir şekilde piyasaya girdikten sonra facebook’un alternatif bir şeyler çıkartmak zorundaydı sadece Google+ değil Twitter’ı da yabana atmamalıydı. Kimisinden bir takım özellik almalıydı bunun yanısıra ikisinden de farklı bir özellik çıkartmalıydı.

Nokia N Serisinin tanıtımlarını yaptığında telefonum kaybolduğunda telefonum kayboldu diye değil kişisel bilgilerim kayboldu diye üzüleceğim şeklinde dikkat çekiyordu.  Eski bir fotoğraf albümümüz kaybolduğu zaman albüm için değil de kaybolan fotoğraflar için üzülürüz. İşte facebook’ta bunu yapmak istiyor. Paylaştıklarımızla,  fotoğraflarımızla, ilişki durumlarımızla, hayatımızın albümünü ya da slaytını kronolojik olarak oluşturuyor. Kalıcılık sağlayıp olmazsa olmaz bir konuma geçmek istiyor. Ve bunu da başaramaması için önünde hiç bir engel gözükmüyor. Zaman Tüneli hazır olduğunda haberdar olmak istiyorsanız profilinize giriş yapıp https://www.facebook.com/about/timeline adresini ziyaret edip Sign Me Up butonunu tıklayıp zaman tuneli hazır olduğunda haberdar olabilirsiniz.

Bakalım facebook’un timeline ile attığı sağlam bir hamleye karşı Google+ ve Twitter nasıl bir karşılık verecek.  Rekabet gittikçe artıyor. Gerçek sosyallikten uzakta kalmadan sanal sosyalliği takip etmek temenisi ile.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir