“İz”  Bırakmak
Genel

“İz” Bırakmak

Yaşam boyu bir şeylerin peşinde koşup dururuz.  Hiç durmadan çırpınırız. Kimi zaman duraksar kimi zamansa peşinde koşturduğumuz işten vazgeçeriz. Herkesin bir hayali olur kimi peşinden koşar kimi ise sadece düşünür.

Geçtiğimiz günlerde teknoloji dünyası önemli bir ismini kaybetti. Bir  çoğumuzun tanıdığı gibi Steve Jobs.  Jobs çıkarttığı ürünlerle dünyayı değiştirdi adeta.  Apple’nin çıkarttığı hangi ürün başka firmanın çıkarttığı ürüne benziyor? İşte bunu başarmak bambaşka bir şey.  Ve bugün Jobs geride dev bir Apple bıraktı. Milletin satın almak için adeta saldırdığı ürünlerin mimarı.

O işini çok iyi yaptı çıkarttığı eserlerle örnek oldu. Tabiî ki güllük gülistanlık bir hayat yaşamadı kendi kurduğu şirketten bile kovulan bir insan ve daha bunun gibi bir çok örnekler. Jobs’u anlatmak değil niyetim sadece birkaç kelimeyle anlatılacak gibi değil çünkü. Sony Pictures Steve Jobs‘ın filmini en yakın zamanda çekeceğini açıkladı. Jobs gibi olmak “Guru” olmak… Peki var mı sizin “Guru” olmak istediğiniz bir uğraş.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir