Google Glass’tan Harika Bir Reklam Modeli
İnternet

Google Glass’tan Harika Bir Reklam Modeli

glass reklam modelGoogle Glass şaşırtmaya devam ediyor. Giyilebilir teknoloji olarak piyasaya çıkan Google Glass ilk çıktığı günden beri dikkatimi çekti. Sadece sunmuş olduğu hizmeti düşünür olduk. Bak, beğen, çek ve paylaş ve daha fazlası. Ancak göz ardı ettiğimiz diğer şeyler de var. Açıkçası direk hangi reklamcılığı giriyor kestiremiyorum. “İnternet Reklamcılığı” mı yoksa “Giyilebilir Teknoloji Reklamcılığı” mı desek? Eminim ki Google’dan sonra bu ve buna benzer birçok reklam modeli de çıkacaktır.

Google Glass Reklam Modeli

Google Glass gördüğümüz ürünleri algılayıp hemen ilgili reklamı çıkartacak. Bu özellik internet reklamcılığında da var biliyorsunuz. Çerezler ile birlikte aradığımız kelime ya da ziyaret ettiğimiz siteye göre çıkan reklamlar gibi.

google-glass-reklam

Benim asıl bittiğim nokta ise ilgili olarak çıkan reklamda eğer kullanıcının göz bebekleri büyüyorsa yani ilgileniyorsa reklam sistemi daha çok ilgilendiği için bu bakıştan daha fazla bedel alacak! Google şimdiden bu reklam modelinin patentini aldı bile.

Google Glass göz bebeğimizi bile takip edecek. Böyle teknolojiler kulağa hoş geliyor gibi gerçekten ancak diğer taraftan da kullanıcı gizliliği bakımından korkutmuyor da değil. Google Glass’ın başı gizlilikten dolayı sıkça ağıracak gibi… Zamanla göreceğiz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir