iPhone 4s Ses Sorunu
Öğrendiklerim

iPhone 4s Ses Sorunu

iphone ses sorunuGeçtiğimiz günlerde ellerim ıslakken telefonumun alarmı çalınca hemen durdurmaya çalıştım. Malum ellerim de ıslaktı. Aradan bir yarım saat geçtikten sonra arkadaşımı aradım. Benim sesim ona gitmiyordu. Bir başka arkadaşı da arayınca anladım ki sorun benim telefonda. Sonra bir baktım kılıfın iç kısmı da ıslak. Hemen havluyla kuruladım sonra da saç kurutma makinesi ile şarj etme kısmını da kurulamaya çalıştım. Neyse ki ciddi bir sorun çıkmadı. Ufak tefek ses problemi oldu ama iyice kuruyunca düzeldi.

Aradan bir gün geçti telefonumdan video izleyeyim dedim ama bir baktım ses açma kısmı pasif. Ayarları sıfırladım farklı videolar açtım ama sonuç aynı ses yok. Sonra biraz internetten araştırayım dedim. Şarj kısmında problem olabileceği yazıyordu. Şarj kısmını kuru bir diş fırçası ile temizledim. İçinde biraz toz vardı ve sanırım nemden dolayı pas gibi birikintiler oluştu. Hepsini temizledim ulaşabildiğim kadarı ile ve sesi kontrol ettim nihayet çalıştı.

Sizin de bu şekilde telefonunuzda ses sorunu çıkarsa önce şarj kısmını temizlemeyi deneyin. Bu ıslanma terleme ya da buna benzer bir kirlenmeden kaynaklı olabilir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir