Pinterest.com İzlenimlerim
İnternet, Sosyal Medya

Pinterest.com İzlenimlerim

Pinterest.com’u ilk olarak webrazzi.com üzerinden duydum. Yönlendiren trafikte 5. Sırada olması ile dikkat çekiyordu. Biraz inceledim Türkiye’de kullanıcısı yoktur diye çok fazla önemsemedim. Hakkında farklı faklı haberlere rastladım. Davetiye ile üye oldum hemen, sağolsun Kamil abi davetiye gönderdi.

Üye olurken şöyle bir şeyle karşılaştım giriş yapmak için ya facebook hesabım ya da twitter hesabım üzerinden girmek mecburiydi. Ben de hiç sevmem bu şekilde giriş yapmayı üye olacaksam direk üye olurum herhangi bir uygulama kurunca duvarımda isteğim dışı içerik paylaşımı oluyor çünkü. Baktım olacak gibi değil twitter üzerinden giriş yaptım. Pinterest tüm bilgilerimi otomatik olarak çekti fotoğrafımı bile çekti kişisel bilgi girmedim sonra mail adresi ve şifreyi girdim ve tamamen üye oldum. Pinterest bir taşla iki kuş vurdu. Hem üye oldum hem de twitter üzerinden eminim ki başka bilmediğim datalarımı da elde etti. Gerçi ben Twitter’a girip uygulamasını hemen kaldırdım ama gene de istediğini elde etmiştir diye düşünüyorum.

Pinterest’in tutma oranı yüksek gibi görülüyor neden mi? Çünkü içerisinde uzun uzun metinler yok. Açık ve net görsel odaklı bir site. Görsel yap yükle. Sitene yazı mı ekledin? Link ver yolla (Bu arada tutma oranı yüksek derken site zaten tutmuş webrazzi’de 1,5 milyon tekil ziyaretçiye ulaştığı tahmin ediliyor şeklinde bir not var. Ben Türkiye için konuşuyorum.)

Pinterest ayrıca affiliate satışı da gerçekleştiriyor.  Pinterest hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz sosyal medya araçları üzerine yayın yapan sosyarac sitesine buradan göz atabilirsiniz.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir