İzlediklerim

Recep İvedik 3

Dün bir arkadaşa gittim. Uzun zamandır görüşemiyorduk. Sohbet falan derken. Arkadaş hadi Recep İvedik 3’ü izleyelim dedi. Ben de izlememiştim tamam dedim. Ve başladık izlemeye. Gayet iyiydi. İzlerken hep insanlar bunu neden izliyor diye düşündüm. Kimi aşırı tepkili kimisi de çok seviyor, esprilerini dilinden düşürmüyor. Ben hemen kendi eleştirilerimi yapayım 🙂 Filmin sonu hiç güzel olmamış iyi bağlanamamış. Ama aradaki maceralar gayet güzeldi. 4. sü de çıkar sanırım ki ben olsam çıkartırdım.

Gelelim insanların bence neden sevdiğine. Bir kere gayet doğal yapılmış zaten Şahan Gökbakar’da duyduğum kadarıyla biz kendi aramızda yaptığımız esprileri konuşuyoruz demiş. Bir de iddia ediyorum Recep İvedik’te ki davranışların hepsi olmasa da bir takımın hepimizde var.

Bu filmin çok tutmasını Türkiye’nin seviyesine bağlayan insanlar için de şunları söylemek istiyorum. Tabi film mükemmel harika süper demiyorum. Aşırıya kaçılmış çok çok abartılmış yanları var. Ama bu filmde şöyle bir şey var. Hani derler aramızda. İki samimi arkadaşın arasındaki rahatlığı film yapmışlar. İnsanlar artık amerikan tarzı filmlerden ziyade kendi içinden bir şeyler istiyor. Hani siyasette derler ya sizden biri, o sizin içinizden geldi vs. iş bunun gibi. Aramızda olduğu için bizden biri olduğu ve bizden biriymiş gibi samimi (fazlasıyla)  olduğu için izleniyor bu film.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir