Skype Artık Web Üzerinden de Kullanılabilecek
İnternet

Skype Artık Web Üzerinden de Kullanılabilecek

Skype, benim için internet serüveni başladığından beri hemen hemen hep vardı. Özellikle yurtdışında akrabası ya da tanıdığı olanlar için vazgeçilmez bir iletişim aracı. Ha unutmadan görüntü ve ses kalitesi bambaşkadır.

Artık gelişen teknoloji ile birlikte insanlara ne kadar kolaylık sağlanırsa o kadar kullanım oranları artmakta. Bu internet sektörü için de aynı reel hayatta da aynı.  Skype’ın programsız olarak web üzerinden yayına girmesi çok geç kalınan bir adım. Whatsapp ve Telegram çoktan bu aşamaya geçti bile. Hatta şöyle bir örnek vereyim. Ios kullanıcısı olduğum için web üzerinden Whatsapp’a giremiyorum. Artı olarak Whatsapp’ın web uygulamasını da hiç beğenmiyorum çünkü web üzerinden bağlanabilmemiz için telefon da o anda internete bağlı olmalı. Ee ne anladık bundan? Ama bu konuda Telegram çok iyi Web’den rahatlıkla girebiliyorsun ha Ios ha android farketmez. Skype’da bu konuda geride kaldığını görmüş olmalı ki tüm dünya üzerinde web üzerinden kullanılmayı hedefliyor.

Etkileşim oranları ciddi bir şekilde artacaktır. Artık ayrı ayrı bilgisayar kullanmak yerine yaygınlaşan bulut sistemi ile hesaplara tek yerden girmek kullanıma daha elverişli ve rahat. Sadece tek eleştirim olacak beta yayınındaki web uygulaması görüntülü konuşma için eklenti edinilmesini zorunlu kılıyor. Yahu madem yaptınız tam yapın bari eklentiye gerek kalmasın. Beta yayınında olan Skype Web’i siz de inceleyin web.skype.com

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir