WordPress’teki Tema Sorunu
Haykırdıklarım, İnternet

WordPress’teki Tema Sorunu

Genel bir başlık attım gitti. Nasılsa tema sorununu yaşan bir ben değilim. Sanırım 2009 yılında başladı WordPress’i tanımam. Google ile dost olması bizleri büyüledi adeta çünkü biz Mynet ile açtığımı kişisel sitelerimize bakıp vaybe diye sevinirdik. Sayacımız sayfaya her yenilediğimizde tek tek artardı. Biz üç dört kişi girdi diye sevinirken wordpress blogu olan arkadaşlar binli rakamlarla konuşurdu. Hadi bakalım dedik ve WordPress’e adım attık. Belli bir müddet .wordpress.com uzantısı ile ücretsiz blog kullandık. Sonra ver elini .com uzantılı siteler.

WordPress Tema Sorunu Yaşamayan Kaldı mı?

WordPress’e kısa bir giriş yaptıktan sonra asıl konumuza gelelim efendim. Neydi? Tema sorunu. WordPress kullanıcıları için tema her zaman sorun olmuştur. Yenilik ise şart efendim! Yani tam istediğin gibi bir temayı elde etsen bile zaman zaman ara yüzü değiştirmek lazım ki site kendini belli etsin burada birinin olduğu görülsün. Hey ben buradayım ve blog yazıyorum desin. O nedenle biz hep tema aradık hiçbirini de beğenmedik içimize sinmedi belki de titizlikten.

WordPress tema demoları bizi hep mest etti. Evet, mest etti sadece demoları tabi. Bir insanı ilk gördüğün zamanki tavrın farklıdır, tanıdığın zamanki tavrın farklıdır ya hani işte öyle. Demo süper, kurunca pert!  Yakın zamanda kurdum ikinci premium temamı, manzara aynı. Hadi ben yapamadım diyelim iki kişiye daha verdim sonuç aynı. Madem bu kadar uğraştıracak o zaman Premium olmasının anlamı nedir bilemedim. Sonra da neden warez tema kullanıyorsun?

Asıl Mesele İçerik

Biz tema için enerji sarfederken içerikten geri kalıyoruz. Hiç kimse siteye teması güzel diye girmiyor. Zaten istatistiklere bakınca büyük bir oranın Google sonuçlarından geldiği gözler önünde. Bu da demek oluyor ki insanlar içeriğe geliyor. Kimse Google da aa bunun tasarımı iyiymiş diye görüp gelmiyor. Tabi ki de tasarım önemli ama gayet sade bir tema da hiç fena değil hani. Mesela şuanki temam ücretsiz bir tema gayet legal 🙂

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir