Yakında Markalar da Timeline’a Geçiyor
Sosyal Medya

Yakında Markalar da Timeline’a Geçiyor

Facebook hesaplarının Timeline’a geçmesiyle birlikte kullanıcılar uyum sağlamakta bi hayli zorluk çekti. Alışılamadı, hemen vazgeçmenin yolları arandı. Hatta sırf bunun için dolandırıcılık bile yapıldı. Ama ne kadar da kabullenmekte zorluk çekilse bile ister istemez uyum sağlayacağız. Alternatif olsa bile herkes bu mecrada olduğu için kabul etmek zorunda.

Şimdi marka sayfaları da aynı şekilde Timeline’a geçecek. Bakalım markalar sayfalarını ne şekilde kullanacak.

Marka sayfalarını ziyaret ederken hep sayfayı nasıl değerlendirdiklerini incelerim çünkü kullanım için gerekli özellikler kısıtlı ve herkes için eşit. Her şey Facebook’un vermiş olduğu sınırlar çerçevesi içerisinde. Verilen bu çerçeveyi en iyi şekilde hangi firma kullanabiliyorsa o firma verim alabiliyor.

Bakalım firmalar Timeline’ı nasıl kullanacak. Kişisel olan hesaplar her şeyin arşivini tutamamış olsakta. Bir Ülker bir Coca cola’nın arşivi taa kuruluştan beri tutuludur. Mesela Ülker’in sayfasına girip 1950 yılına baktığımızda ne ile karşılaşırız. Ya da kapak fotoğraflarında verecekleri mesaj. Bakalım 29 Şubat tarihinde markaların da geçmesi bekleniyor.  Göreceğiz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir