Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?
Öğrendiklerim

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Yaklaşık 4 yıl önce video sitelerinden para kazanabileceğimize dair haberler yavaş yavaş gündeme gelmişti bile. Bunun için çıkan eklentiler vesaire. Ama nedense bir türlü kullanamadım ben. Kullanana da pek rastlamadım. Her gün gelişen sosyal medya ile odak Facebook ve Twitter’dayken Youtube hissettirmeden hızlı bir şekilde büyümeye devam etti.

Sosyal Medya ile entegrasyon, online video düzenleme seçenekleri derken içten içe oldukça kullanışlı bir hale geldi. Son zamanlarda da tasarımda yaptığı ufak tefek değişikliklerle şık bir görünüm kazandı.

Gelelim konumuza reklamlarla ilgili son olarak sadece Amerika’da bulunan kullanıcıların kazanç sağlayabileceği hakkında bilgi edindik. Kullanıcı hesabı üzerinden ülke kısmını Amerika yaptığımızda reklamların aktifleştiğini görünce şaşırdım biraz araştırdım bu şekilde işlem yapıp kazanç sağlayan kişiler ödemelerini alabilmiş.

Bugün kullandığım bir hesap üzerinden giriş yapıp Adsense hesabım ile ilişkilendirdim. Rapor kısmı için henüz veriler çıkmadı. Ama farklı bir şeyler olursa blogumda paylaşacağım. Yakında Türkiye’de de açılacak olan bu özellik sanırım şimdilik Amerika ile demo yayın yapıyor. İlgilenen arkadaşlar merak ediyorsanız bu şekilde ülke kısmında değişiklik yaparak kontrol edebilirsiniz.

Bu reklam kısmını düşünürken aklıma ilk gelen şey şu oldu. Youtube zaten gelir elde ediyor peki ama neden gelirini kullanıcılar ile paylaşmak istesin? Sonra şunlar geldi aklıma. Yüklenilen videolarda telif hakkı varsa eğer Youtube kazanç sağlama hakkı vermiyor. Belki de Youtube nitelikli ve özgün video sayısını arttırmak için böyle bir uygulama başlatmış olabilir diye düşünüyorum.  PSY boşuna 1 milyon dolar kazanmadı Youtube’den. Peki siz ne dersiniz bu konuda?

Youtube kanalınıza http://www.sadeceon.com/youtube linki üzerinden en ekonomik fiyatlar ile abone, beğeni, izlenme, yorum hizmetleri alabilirsiniz. Youtube abonelerinizi dilerseniz Türk, dilerseniz bot olarak istediğiniz sayıda alabilirsiniz. Artan abone sayınız ile videolarınızı daha fazla insana ulaştırabilirsiniz. SadeceOn’un güvenli ödeme sistemi ile 10 liradan başlayan fiyatlarla size sunulan cazip fırsatları kaçırmayın!

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir